INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:56 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy: niepowodzenie zielonej energetyki

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Pomimo działań zmierzających do zmniejszenia zależności Niemiec od paliw kopalnych, gaz ziemny pozostaje głównym źródłem energii dla przemysłu – informuje Deutsche Welle.

Dane opublikowane w poniedziałek przez Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) wskazują dobitnie, że niemiecki przemysł funkcjonuje głównie dzięki zasilaniu gazem ziemnym. Spalanie kopalnego paliwa zapewniło w 2020 r. 31 proc. całkowitej produkcji energii niezbędnej w przemyśle. Zasilanie innym surowcami mineralnymi przyniosło 21 proc. energii.

- reklama -

W tym kontekście Destatis zwraca uwagę na wysoki udział węgla i ropy naftowej. Oba paliwa dostarczyły po 16 proc. energii. Całkowita konsumpcja surowców kopalnych w 2020 r. obniżyła się jedynie o 1,9 proc. w stosunku rocznym.

Największym konsumentem energii była branża chemiczna, która wykorzystała 29 proc. wyprodukowanej energii. Na kolejnych miejscach uplasowały się hutnictwo i przemysł metalurgiczny (22 proc.) Produkcja koksu i sektor petrochemiczny były odpowiedzialne za zużycie 20 proc. energii.

Destatis zauważył, że w przypadku sektora chemicznego około 35 proc. surowców mineralnych zostało wykorzystanych nie do wytworzenia energii, ale jako niezbędne dodatki do produktów chemicznych, takich jak nawozy i tworzywa sztuczne.

- reklama -

Cytując dane urzędu statystycznego, Deutsche Welle zwraca uwagę na niepewność, jaką w przemyśle wywołuje wstrzymanie certyfikacji gazociągu Nord Stream-2. Rozgłośnia przypomina, że z jego uruchomieniem nie zgadzają się Polska i Ukraina, a także partia republikańska Stanów Zjednoczonych.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx