INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:57 | czwartek | 18.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Przemysław Czarnek do opozycji: „Teraz zbieracie podpisy w krzakach i po kryjomu, zupełnie nielegalnie”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

W Sejmie odbyła się debata na temat ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich, które według pomysłu Zjednoczonej Prawicy odbędą się 28 czerwca, w formule hybrydowej: tradycyjnej w lokalach wyborczych, oraz korespondencyjnej.


Politycy opozycji mieli podczas trwającej w Sejmie debaty wiele pytań i uwag do rządzących. Jedną z nich, jest bardzo krótki, bo dziesięciodniowy okres na zebranie podpisów przez nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

- reklama -


Na zarzuty opozycji w imieniu klubu PiS, odpowiadał współautor projektu, prof. Przemysław Czarnek:
– Państwo się boicie, że nie będziecie mieli czasu na zebranie podpisów dla ewentualnie nowego kandydata, jeśli część Platformy w końcu poprze Trzaskowskiego, bo teraz zbieracie podpisy w krzakach i po kryjomu, zupełnie nielegalnie – zaczął polityk.

I przypomniał:

– 13 maja ustawa trafiła do Senatu. Od 13 maja prawie 20 dni trzymaliście ją w Senacie. Połączone komisje senackie pracowały non stop trzy godziny jednego dnia, z przerwą 5 dni na odpoczynek, 2 godziny następnego dnia z przerwą na kolejny odpoczynek i 2 godziny ostatniego dnia. Gdybyście państwo tę ustawę uchwalili 2 tygodnie temu, mielibyście nie 10 dni na zbieranie podpisów, tylko 20 dni, ale państwo nie chcieliście – mówił poseł.

- reklama -

Poseł Czarnek obarczył Koalicję Obywatelską winą za chaos:
– Robiliście chaos w zeszłym tygodniu, próbowaliście wyrzucić te wybory na jesień, bo ewidentnie się ich boicie w czerwcu. Na szczęście wycofaliście się z tego chaosu, więc nie będziecie mieli jednego, dwóch dni na zbieranie podpisów, tylko kilka – mówił w Sejmie Przemysław Czarnek z PiS.


Źródło SEJM

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy rosyjskiego polityka zeżrą polskie „dinozaury”?  

Andriej Kolesnik z obwodu kaliningradzkiego obejrzał film o dinozaurach i porównał Polskę do Parku Jurajskiego, a Polaków do psów....

Przeczytaj jeszcze to!