INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:41 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Konfederacja zarzuca sfałszowanie tekstu Konwencji Stambulskiej! Bosak wylicza wszystkie pominięcia

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Będziemy się domagać pociągnięcia urzędników, którzy sfałszowali tekst konwencji, który był ratyfikowany przez Sejm, do odpowiedzialności co najmniej dyscyplinarnej – oświadczył podczas konferencji prasowej poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Politycy Konfederacji dokładnie przestudiowali polską wersję Konwencji Stambulskiej i porównali ją do wersji zamieszczonej na stronach Rady Europy.

- reklama -

W rzeczywistości jest to dokument mający mnóstwo ideologicznej treści – stwierdził Bosak.

Polityk Konfederacji wskazał, że w czasie rządów Platformy Obywatelskiej, kiedy Konwencja została ratyfikowana, doszło do sfałszowania dokumentu:

Słowo “gender”, które pojawia się w treści konwencji prawie 30 razy, 25 razy zostało pominięte i zastąpione neutralnie brzmiącym słowem “płeć”. To o tyle kuriozalne, że już na wstępie konwencji, w artykule 3, gdzie są wstępne definicje, które ustawiają w odpowiednim świetle rozumienie tekstu całej konwencji, mamy tłumaczenie słowa “gender” w oryginalnych językach bazowych tej konwencji, czyli angielskim i francuskim, że gender, czyli płeć społeczno-kulturowa oznacza społecznie skonstruowane role zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn – mówił poseł Konfederacji.

- reklama -

Bosak przytoczył wiele innych przykładów, w tym dotyczący płci społeczno-kulturowej:

W artykule 4 natrafiamy na informacje, że chodzi o dyskryminację ze względu na płeć społeczno-kulturową, a także ze względu na orientację seksualną. Tutaj pojawiają się wątki związane z programem LGBT, pojawia się także enigmatyczne i niezdefiniowane w konwencji pojęcie “tożsamości płciowej” – kontynuował.

Źródło: Rzeczpospolita / rp.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Rozpad Rosji, czyli kto ją zwasalizuje – Pekin czy Waszyngton?

Los Rosji wydaje się przesądzony, ale to złudzenie, że wszyscy będą świętować. Obok władz, a zapewne i części społeczeństw Korei Północnej i Burkina...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx