INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:46 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ukraina za gazową unią z Polską i USA

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Ukraina chce w koalicji z Polską przeciwdziałać rosyjskiemu monopolowi gazowemu. Kijów pragnie rozwijać współpracę energetyczną w trójkącie z Warszawą i Waszyngtonem.

– Ukraina i Polska porozumiały się, aby wspólnie nie dopuścić do zakończenia budowy rosyjskiego gazociągu Nord Stream-2 – informuje ministerstwo spraw zagranicznych w Kijowie.

Ukraina wysoko ocenia rezultaty rozmów ministra spraw zagranicznych Dmytro Kułeby z polskim odpowiednikiem Jackiem Czaputowiczem, które odbyły się 27 lipca w Warszawie. Zdaniem Kijowa, szczególne znaczenie mają wspólne ustalenia dotyczące dwustronnej współpracy gazowej.

- reklama -

Zdaniem MSZ Ukraina i Polska odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Europy. W związku z tym Kijów zamierza rozwijać współpracę gazową i energetyczną w strategicznym trójkącie z Warszawą i Waszyngtonem, w celu „dalszej dywersyfikacji źródeł paliw”.

Ukraińskie ministerstwo podkreśla ogromną wagę wspólnego stanowiska w sprawie gazociągu Nord Stream-2. Zarówno Kijów, jak i Warszawa uznają rosyjsko-niemiecką inwestycję za zagrożenie w skali europejskiej. Dlatego Ukraina i Polska zrobią wszystko, aby zapobiec ukończeniu budowy gazociągu.

Z kolei polskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że rozmowy z ukraińskim gościem będą kontynuowane. 28 lipca dołączy do nich litewski odpowiednik Linas Linkevičius, z którym obaj ministrowie przeprowadzą konsultacje polityczne i gospodarcze. Odwiedzą także UKRLITPOLBRIG. Pod taką nazwą kryje się polsko-ukraińsko-litewska brygada stacjonująca w Lublinie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x