INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:30 | sobota | 22.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nie było gwałtu, bo 14-latka nie krzyczała! Sąd Apelacyjny złagodził wyrok ws. pedofila

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 czerwca

Ruskie metody zawsze te same

22 czerwca 1941 r. Atak sojusznika z 22 czerwca 1941 r. kompletnie zaskoczył sowiecką Rosję. Niezwyciężona Armia Czerwona zdziesiątkowana przez "szlachetny Wehrmacht" cofała się na...

Koniecznie przeczytaj

“Gazeta Wrocławska” opisała sprawę zgwałconej 14-latki. W 2016 r., dziewczynka spędzała Święta Bożego Narodzenia u rodziny we Wrocławiu. Z powodu ograniczonej ilości miejsca w mieszkaniu, miała spać w jednym pokoju z 26- letnim kuzynem.

Ten, kiedy wrócił nad ranem z alkoholowej imprezy, położył się obok dziewczynki. Mimo, że był odpychany, nastolatka wyraźnie protestowała, mówiła, że nie chce tego, mężczyzna rozebrał ją i zgwałcił.

- reklama -

O całej sytuacji dziewczynka opowiedziała swojej mamie po kilku miesiącach. Ta zawiadomiła policję i rozpoczęło się śledztwo. Fakt gwałtu potwierdził Sąd pierwszej instancji i skazał gwałciciela na trzy lata pozbawienia wolności.

Obecnie, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu złagodził wyrok Sądu Okręgowego i skazał pedofila na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu. W uzasadnieniu wyroku, co cytuje “GW”, stwierdzono, że choć doszło do współżycia z osobą poniżej 15. roku życia, gwałtu jednak nie było.

Podważono ustalenia Sądu pierwszej instancji, bo – jak zauważono – opierały się one wyłącznie o “zeznania pokrzywdzonego dziecka”.

- reklama -

Główny argument przemawiający za tezą, że gwałtu nie było, został zapisany cytowanymi przez “Gazetę Wrocławską” słowami: “Czternastolatka nie została zgwałcona, bo nie krzyczała, kiedy 26-letni mężczyzna dobierał się do niej”.

Wyrok jest prawomocny. Może być zaskarżony np. przez prokuratora generalnego.

Źródło: gazeta.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Łapy precz od dzieci

Zdecydowana większość Polaków swoje zdanie w tej sprawie streszcza krótko „łapy precz od dzieci”, szyderczo doradzając „śmiszkom i biedroniom”,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx