INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:40 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nie było gwałtu, bo 14-latka nie krzyczała! Sąd Apelacyjny złagodził wyrok ws. pedofila

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Proporcje 150:1

Wtorek, 27 czerwca 1581 r. Husaria była najlepszym wojskiem na świecie. Kircholm. Chocim. Wiedeń. Te nazwy znają wszyscy. A powinni znać jeszcze jedną. Mohylew. I...

Koniecznie przeczytaj

“Gazeta Wrocławska” opisała sprawę zgwałconej 14-latki. W 2016 r., dziewczynka spędzała Święta Bożego Narodzenia u rodziny we Wrocławiu. Z powodu ograniczonej ilości miejsca w mieszkaniu, miała spać w jednym pokoju z 26- letnim kuzynem.

Ten, kiedy wrócił nad ranem z alkoholowej imprezy, położył się obok dziewczynki. Mimo, że był odpychany, nastolatka wyraźnie protestowała, mówiła, że nie chce tego, mężczyzna rozebrał ją i zgwałcił.

- reklama -

O całej sytuacji dziewczynka opowiedziała swojej mamie po kilku miesiącach. Ta zawiadomiła policję i rozpoczęło się śledztwo. Fakt gwałtu potwierdził Sąd pierwszej instancji i skazał gwałciciela na trzy lata pozbawienia wolności.

Obecnie, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu złagodził wyrok Sądu Okręgowego i skazał pedofila na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu. W uzasadnieniu wyroku, co cytuje “GW”, stwierdzono, że choć doszło do współżycia z osobą poniżej 15. roku życia, gwałtu jednak nie było.

Podważono ustalenia Sądu pierwszej instancji, bo – jak zauważono – opierały się one wyłącznie o “zeznania pokrzywdzonego dziecka”.

- reklama -

Główny argument przemawiający za tezą, że gwałtu nie było, został zapisany cytowanymi przez “Gazetę Wrocławską” słowami: “Czternastolatka nie została zgwałcona, bo nie krzyczała, kiedy 26-letni mężczyzna dobierał się do niej”.

Wyrok jest prawomocny. Może być zaskarżony np. przez prokuratora generalnego.

Źródło: gazeta.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x