INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:18 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niedzielski: Służba zdrowia na razie zachowuje wydolność

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Nasza służba zdrowia cały czas na razie zachowuje wydolność – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Ale – dodał – jesteśmy już dawno poza strefą komfortu.

“Nasza służba zdrowia cały czas na razie zachowuje wydolność, zachowuje sprawność operacyjną” – mówił Niedzielski na konferencji prasowej w KPRM.

- reklama -

Wskazał, że “oczywiście pojawiają się różne pojedyncze historie, ale jesteśmy w bardzo trudnym czasie i te historie musza się pojawiać”. “Reagujemy, staramy się im przeciwdziałać, ale jesteśmy już dawno poza strefą komfortu”. “Musimy zrobić wszystko, żeby zahamować ten dalszy rozwój pandemii” – podkreślił.

Szef MZ zaznaczył, że rząd wraz z ministerstwem zdrowia wykonuje wszystkie możliwe działania, które dotyczą rozbudowy infrastruktury szpitalnej. Wskazał tu na ciągłe poszerzanie bazy łóżek, przekształcanie szpitali powiatowych w covidowe oraz – mówił – zajmowanie “kolejnych oddziałów internistycznych w dużych szpitalach”.

Przypomniał również, że w czwartek ogłoszone zostało wzmocnienie bazy łóżek covidowych łóżkami z sektora prywatnego o dodatkowy tysiąc.

- reklama -

“Stawiamy też szpitale tymczasowe, które, jak planujemy, powiększą nam infrastrukturę łóżkową o 5 tysięcy” – dodał Niedzielski. (PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niedzielski musi odejść! Polacy chcą dymisji ministra zdrowia [SONDAŻ]

Instytut Badań Pollster sprawdził co Polacy myślą o ministrze zdrowia. Niemal połowa ankietowanych domaga się natychmiastowej dymisji Adama Niedzielskiego! Od...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x