INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:14 | wtorek | 18.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Poseł Lewicy żąda od polskiego kościoła 100 milionów złotych. Napisał w tej sprawie m.in. do papieża

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 czerwca

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Za pośrednictwem Facebooka poseł Lewicy Maciej Kopiec poinformowało swoim pomyśle na wsparcie walki z koronawirusem. Nie ukrywa, że natchnęła go do działania w tej sprawie, homilia metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca.

Mówił w niej Arcybiskup m.in. o solidarności w dobie kryzysu i potrzebie wsparcia górniczej branży. Wobec tych słów, poseł Kopiec uznał, że polskim przedsiębiorcom powinien pomóc w związku korona-kryzysem polski Kościół Katolicki, którego w jego opinii, skutki pandemii nie dotknęły.

- reklama -

“W kościołach codziennie odbywają się spotkania wiernych – Msze Święte, na których zbierana jest nieopodatkowana, w sposób znany zarabiającym przedsiębiorcom, ofiara na tacę, oraz pobierane są opłaty za wykonywanie usług religijnych (…)” – argumentuje poseł swoje działania.

Obok kwoty 100 milionów zł., jakich będzie się poseł domagał od Kościoła Katolickiego, chce również by wprowadzono podatek dochodowy i obowiązkową księgowość dla instytucji religijnych.

Kopiec poinformował też, że stosowne listy w tej sprawie napisał do: abp Skworca, Papieża Franciszka i przewodniczącego KEP abp Gądeckiego i powołuje się nich również na “Encyklikę II Papieża Franciszka oraz Liturgię Kościoła – święcenia diakonatu “

- reklama -

Źródło: Facebook.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Nie dajmy się wciągnąć w tę wojnę!

Wojna wisi w powietrzu i może się okazać, że Polska zostanie w nią zgodnie wepchnięta rękami PO-PiSu. W najnowszej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx