INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:50 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Abp. Wacław Depo: “Dzisiaj doczekaliśmy się czasów, ośmielę się powiedzieć mocno, zdrady”

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Metropolita częstochowski, podczas homilii wygłoszonej w bazylice św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, mówił m.in. o św. Janie Pawle II.

Wskazując na bogactwo jego nauczania, nazywając Świętego Papieża “prorokiem zrodzonym na polskiej ziemi”, odniósł się też do prób niszczenia jego autorytetu.

- reklama -

“Dzisiaj doczekaliśmy się czasów, ośmielę się powiedzieć mocno, zdrady. Nie tylko wobec tego człowieka, któremu na imię Jan Paweł II, ale zdrady wobec Boga i Ojczyzny”.

Wskazując na pontyfikat Jana Pawła II, którego istotą było m.in upominanie się o godność każdego ludzkiego życia, przypomniał Metropolita Częstochowski jego postawę w 1981 r., kiedy po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce upomniał się “o godność i suwerenność narodów”. Odnosząc się do bieżących wydarzeń, zaapelował abp. Depo:

“Nie śpijmy, nie dajmy się uśpić i ogłupić. Bo wtedy dopiero przyjdą stany, nie tylko wojenne, ale po prostu niewola”. Homilie zakończył Arcybiskup modlitwą: “(…) prośmy o prawdę na ziemi polskiej, prośmy o prawdziwą wolność i sprawiedliwość, aby już nigdy w naszej ojczyźnie nie było walki jedni przeciw drugim”.

- reklama -

Źródło:ekai.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kto zamordował dziennikarza z Poznania? „Odkrył powiązania firmy przemycającej alkohol z rządem”

Dlaczego Jarosław Ziętara został zabity? Nowi świadkowie odkrywają przerażające kulisy ostatnich dni życia reportera. W Sądzie Okręgowym w Poznaniu trwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x