INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:51 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezes UOKiK odpowiada Bodnarowi. Chodzi o przejęcie przez Orlen grupy Polska Press

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar przedstawił swoje uwagi na temat przejęcia przez PKN Orlen grupy medialnej Polska Press, Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W opinii Bodnara zakup “prywatnego koncernu medialnego” przez państwowy koncern paliwowy jest zagrożeniem dla wolności mediów w Polsce.

- reklama -

Rzecznik zasugerował też, że tego typu działania są próbą powrotu “do niechlubnych tradycji RSW Prasa-Książka-Ruch z PRL”.

W odpowiedzi na wątpliwości RPO, prezes UOKiK Tomasz Chróstny wyjaśnił, że “oceniając każdą koncentrację w zakresie jej wpływu na rynek opiera się wyłącznie na kryteriach merytorycznych wyznaczonych przepisami ustawy i przy wykorzystaniu narzędzi analitycznych stosowanych w prawie konkurencji, nie ulegając w swoich działaniach jakiejkolwiek presji politycznej, społecznej czy emocjom”.

Źródło:press.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacy i politycy nienawidzą kierowców

Dlaczego lewacy i politycy nienawidzą kierowców? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć szybko i efektownie: lewacy nienawidzą wszelkiej normalności,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx