INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:34 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bezrobocie. Dlaczego jest źle, skoro jest dobrze?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Po roku pandemii statystyki dotyczące bezrobocia wyglądają nieźle. W lutym Polska była krajem o najniższej stopie bezrobocia w całej UE. Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w marcu br. 6,4 proc., co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,1 punktu proc.

– To dobre wiadomości. Wczoraj Eurostat podał dane, według których Polska w lutym br. była krajem o najniższej stopie bezrobocia w Unii Europejskiej, na poziomie 3,1 proc. Podobna sytuacja miała miejsce w styczniu – mówi wiceminister Iwona Michałek.

- reklama -

Rzeczywistość jednak sporo odbiega od urzędowego optymizmu. Okazuje się bowiem, że bezrobocie wśród ludzi młodych należy w naszym kraju do jednego z najwyższych w Europie.

Jak informuje portal Business Insider Polska, to stopa bezrobocia młodych urosła w naszym kraju w ciągu roku z 9,6 proc. do aż 14,8 proc.

– To trzeci najszybszy przyrost w Unii. Gorzej pod tym względem wygląda tylko Hiszpania i Estonia – wyliczał ekonomista Rafał Hirsch.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x