INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:27 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rząd Morawieckiego nie ma polityki wschodniej? Platforma Obywatelska o zagrożeniach dla Polski

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

W sobotę w Warszawie Platforma Obywatelska zaprezentuje swój program „Bezpieczna Polska”. Będzie to pakiet przedstawiający konieczne zmiany w polityce zagranicznej Polski, zwłaszcza w odniesieniu do Europy Wschodniej.

– Stawiamy dziś taką tezę, że rząd Mateusza Morawieckiego nie ma polityki wschodniej – powiedział PAP rzecznik PO Jan Grabiec.

- reklama -

– Dziś wszyscy żyjemy zagrożeniem pandemicznym i walką z wirusem, ale prawda jest taka, że inne zagrożenia dotyczące relacji międzynarodowych nie osłabły, co uświadomiła nam rosyjska operacja wojskowa na wschodzie Ukrainy – dodał.

-Musimy ją szybko odbudować, zarówno jeśli chodzi o relacje ze Stanami Zjednoczonymi i w Unii Europejskiej, jak i przedstawić klarowne zasady polityki wschodniej, bo dzisiaj stawiamy taką tezę, że rząd premiera Morawieckiego nie ma polityki wschodniej – przekonuje Budka.

Prezentacja programu ma się składać z dwóch części. W pierwszej z nich wystąpi Borys Budka, Radosław Sikorski oraz Tomasz Siemoniak. W drugiej zostanie przeprowadzona dyskusja panelowa z udziałem ekspertów od spraw międzynarodowych i wojska.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx