INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:41 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kraska: w każdym szpitalu prosimy o wydzielenie oddziału do hospitalizacji osób z koronawirusem

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

W każdym szpitalu prosimy o wydzielanie oddziału do hospitalizacji osób z koronawirusem lub z jego podejrzeniem – poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że zalecono także wydzielenie trzech stref w szpitalach.

Kraska na konferencji prasowej przekazał, że w środę do dyrektorów szpitali w Polsce wysłano zalecenia konsultanta krajowego ds. chorób zakaźnych, aby w każdej placówce zostały wydzielone miejsca izolacji dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Wyjaśnił, że dotyczy to m.in. szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć.

- reklama -

“W każdym szpitalu prosimy także o wydzielanie oddziału lub oddziałów do hospitalizacji chorych z podejrzeniem lub stwierdzonym koronawirusem. Prosiliśmy także o to, aby na wszystkich oddziałach intensywnej terapii także stworzyć miejsca dla pacjentów chorych na COVID-19” – powiedział Kraska.

Dodał, że drogą mailową dyrektorzy szpitali dostali także informację o odbiorze środków ochrony osobistej. “Wysłaliśmy także bardzo dokładną instrukcję dla pracowników tych szpitali, w jaki sposób używać tych środków” – powiedział.

Wiceszef MZ poinformował także o zaleceniu wydzielenia trzech stref w szpitalach. “Na izbach przyjęć, w szpitalnych oddziałach ratunkowych, czy też na oddziałach prosimy o wydzielanie trzech stref. Strefy czerwonej – przeznaczonej dla pacjentów, u których stwierdzono obecność koronawirusa lub u których występuje takie podejrzenie. Strefy pomarańczowej – w której pracownicy służby zdrowia będą zakładać i zdejmować środki ochrony osobistej. Strefy zielonej – gdzie nie przebywają pacjenci z koronawirusem” – wskazał Kraska.

- reklama -

Dodał, że tzw. triaż pacjentów powinien odbywać się w specjalnych namiotach ustawionych przed szpitalem. Podkreślił, że podejmowane działania służą temu, by oprócz szpitali jednoimiennych, także pozostałe placówki mogły zapewniać hospitalizację osób z koronawirusem. Poinformował jednocześnie, że w szpitalach jednoimiennych i szpitalach zakaźnych przebywa obecnie ponad 2 tys. osób z koronawirusem. “Na respiratorach przebywa niecałe 100 osób” – dodał.

Wyraził nadzieję, że nadchodzące święta i chęć spotkania z bliskimi nie spowodowuje wzrostu zachorowań. “Zostańmy w te święta w domu” – zaapelował.

Kraska odniósł się także do sytuacji w domach pomocy społecznej, gdzie w niektórych miejscach dochodzi do masowych zakażeń koronawirusem. Podkreślił, że do tych placówek będzie kierowany duży transport środków ochrony osobistej. “Zalecamy też, aby wszystkie osoby, które pracują w DPS-ach podobnie jak w szpitalach jednoimiennych (tzw. hotel dla medyka), mieszkały w innym miejscu niż w swoich domach” – powiedział.

- reklama -

Dodał, że po świętach możliwe jest zniesienie niektórych restrykcji, by wspomóc gospodarkę. “Wiemy, że w tej chwili wiele zakładów pracy nie pracuje. Ten kontakt między ludźmi będzie więc na pewno częstszy, dlatego będziemy prawdopodobnie rekomendować, by w kontaktach osobistych wszyscy używali maseczek w miejscu pracy” – zapowiedział Kraska.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!