INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:56 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Cieszyński: jest prawdopodobieństwo, że restrykcje będą różnie znoszone w różnych obszarach

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Jest duże prawdopodobieństwo, że szczególnie w kolejnych etapach “odmrażania” gospodarki, restrykcje będą różnie znoszone w różnych obszarach kraju – ocenił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Tam, gdzie można stwierdzić, że ryzyko jest mniejsze, możemy sobie pewnie pozwolić na więcej – dodał.

Wiceminister zdrowia odniósł się we wtorek w Polskim Radiu 24 do tego, że w większych aglomeracjach są wyższe wskaźniki zachorowań na koronawirusa. Stwierdził, że to nie dziwi, ponieważ w większych miastach jest też więcej miejsc, w których można mieć kontakt z większą liczbą osób np w funkcjonującej na większą skalę komunikacji miejskiej.

- reklama -

“My analizujemy sytuację powiat po powiecie, aby też dostosowywać środki, podejmowane w celu zwalczania koronawirusa do tej specyfiki konkretnych lokalizacji” – podkreślił.

Cieszyński powiedział, że według jego wiedzy, na koniec zeszłego tygodnia były w Polsce powiaty, gdzie nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. “To rzeczywiście wskazuje na to, że to rozmieszczenie terytorialne nie jest równomierne” – zaznaczył dodając, że “do tego też powinny być dostosowane metody przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się Covid-19”.

Wiceszef MZ podkreślił, że “nie było i nie ma” planów, żeby pewne obszary, lub np. Warszawa, były zamykane. Natomiast – dodał – “jest duże prawdopodobieństwo, że – szczególnie w tych kolejnych etapach tego, co pan premier nazwał odmrażaniem gospodarki – te restrykcje będą różnie (znoszone – PAP) w różnych obszarach”.

- reklama -

Takie działanie ocenił jako “racjonalne, ponieważ powinniśmy patrzeć na sytuację taką, jaka rzeczywiście jest”. “Tam, gdzie mamy dokładne dane i możemy stwierdzić, że w jakimś regionie ryzyko jest mniejsze, możemy sobie pewnie pozwolić na więcej” – mówił. Jak jednocześnie podkreślił, szczegóły planów działania zostaną przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego jeszcze w tym tygodniu.

Cieszyński zwrócił również uwagę, że w ostatnich dniach pojawiła się “pewna stabilizacja” w statystykach zachorowań. Jak jednak podkreślił, “jest przedwcześnie, żeby mówić o jakichkolwiek dalej idących wnioskach”. “Musimy patrzeć na dłuższe trendy – były święta, więc z różnych przyczyn mniej testów było zlecanych, my patrzymy na to kompleksowo” – zapewnił.

“Jak będziemy mieli dłuższy okres, że będziemy widzieli, że liczba zachorowań nie rośnie, to będzie moment na to, żeby powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku” – powiedział wiceszef MZ.

- reklama -

Zakażenie koronawirusem w Polsce potwierdzono dotąd u 7049 osób, z których 251 zmarło.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!