INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:25 | czwartek | 18.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia w związku z epidemią

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Infolinia WOŚP powstała z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia w związku z epidemią, ponieważ nie mogą opuścić domu, bo są w grupie ryzyka, a potrzebują na przykład zakupów – poinformowała we wtorek fundacja.

WOŚP przypomniała przy tym, że od połowy marca prowadzi akcję “Pomagamy”, w ramach której kontaktowane są ze sobą osoby potrzebujące wsparcia w codziennych czynnościach z tymi, które tej pomocy mogą udzielić. Udało się to już w ponad 400 przypadkach. Od wtorku będzie można zwrócić się również o wsparcie, dzwoniąc do specjalny numer – 12 446 68 15.

- reklama -

Koordynator akcji “Pomagamy” Marcin Garczyński poinformował, że każdego dnia WOŚP otrzymuje bardzo dużo zgłoszeń w sprawie pomocy dla seniorów. “Przez nasz formularz kontaktują się z nami ich bliscy. Wiemy, że taka forma kontaktu może być barierą dla części osób potrzebujących pomocy, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie infolinii” – wyjaśnił.

Jak dodał, w obliczu walki z koronawirusem znaczna część społeczeństwa zmuszona jest pozostać w domach, ale mogą one nadal potrzebować wsparcia w codziennych czynnościach – zakupach czy wyprowadzeniu psa. Dlatego fundacja prowadzi akcję i uruchomiła infolinię. Telefonować można od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. 

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!