INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:36 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia w związku z epidemią

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Infolinia WOŚP powstała z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia w związku z epidemią, ponieważ nie mogą opuścić domu, bo są w grupie ryzyka, a potrzebują na przykład zakupów – poinformowała we wtorek fundacja.

WOŚP przypomniała przy tym, że od połowy marca prowadzi akcję “Pomagamy”, w ramach której kontaktowane są ze sobą osoby potrzebujące wsparcia w codziennych czynnościach z tymi, które tej pomocy mogą udzielić. Udało się to już w ponad 400 przypadkach. Od wtorku będzie można zwrócić się również o wsparcie, dzwoniąc do specjalny numer – 12 446 68 15.

- reklama -

Koordynator akcji “Pomagamy” Marcin Garczyński poinformował, że każdego dnia WOŚP otrzymuje bardzo dużo zgłoszeń w sprawie pomocy dla seniorów. “Przez nasz formularz kontaktują się z nami ich bliscy. Wiemy, że taka forma kontaktu może być barierą dla części osób potrzebujących pomocy, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie infolinii” – wyjaśnił.

Jak dodał, w obliczu walki z koronawirusem znaczna część społeczeństwa zmuszona jest pozostać w domach, ale mogą one nadal potrzebować wsparcia w codziennych czynnościach – zakupach czy wyprowadzeniu psa. Dlatego fundacja prowadzi akcję i uruchomiła infolinię. Telefonować można od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. 

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!