INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:34 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Trzaskowski: przekażemy materiały ochrony osobistej do domu opieki przy ul. Bobrowieckiej

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Dom pomocy społecznej przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie nie podlega miastu – mówił w czwartek w TVN24 prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Jak dodał, sytuację w tym ośrodku monitoruje wojewoda mazowiecki. Zaznaczył jednak, że miasto przekaże tej placówce materiały ochrony osobistej.

Trzaskowski został zapytany w czwartek w TVN24, czy sytuacja w domu opieki społecznej przy ul. Bobrowieckiej została już opanowana. Prezydent stolicy zaznaczył, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przez cały czas próbuje tę sytuację poprawić. “Ona jest lepsza” – poinformował.

- reklama -

Zaznaczył, że miasto – na tyle, na ile może – stara się także pomagać placówkom, które nie są zawiadywane przez Warszawę. A do takich należy ośrodek przy ul. Bobrowieckiej, który jest prywatną placówką pielęgnacyjno-opiekuńczą zarządzaną przez fundację.

Jak mówił Trzaskowski, miasto pomaga także i takim placówkom, głównie przez przekazanie im materiałów ochrony osobistej. “I przekazujemy te materiały ochrony osobistej i na Bobrowiecką i do Caritasu. Jesteśmy tutaj gotowi do pomocy” – zaznaczył. “Natomiast główny problem to jest personel, dlatego że to tylko wojewoda ma taką możliwość, żeby kierować tam ludzi i dawać im nakazy pracy, co jest niesłychanie trudne” – zaznaczył

Dopytywany, czy sytuacja w ośrodku przy ul. Bobrowieckiej poprawiła się na tyle, że można być spokojnym o przebywające w nim osoby, Trzaskowski powtórzył, że to nie jest dom pomocy, który podlega miastu. “My, przede wszystkim, zadeklarowaliśmy pomoc, z którą możemy przyjść, czyli pomoc w sprzęcie” – wskazał. Jak dodał, dokładną sytuację w tej placówce monitoruje wojewoda mazowiecki. “My mamy informacje, że już nie jest ona tak tragiczna, jak jeszcze była przed kilkoma dniami” – poinformował.

- reklama -

We wtorek Prokuratura Krajowa poinformowała PAP, że jest prowadzone postępowanie dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pensjonariuszy jednej z warszawskich placówek pielęgnacyjno-opiekuńczych poprzez brak zapewnienia właściwej opieki. Jak ustaliła PAP, chodzi o prywatny Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie, w którym są zakażeni koronawirusem.

Wcześniej wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstw, po tym, jak personel medyczny tego ośrodka opuścił placówkę.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!