INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

15:05 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Coraz więcej przypadków wariantu Delta w Polsce!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Sanepid poinformował w piątek o pierwszym przypadku wariantu Delta w województwie lubelskim. Pacjent pochodzi z Białej Podlaskiej. Osoby z kontaktu zostały skierowane na kwarantannę.

„Na terenie naszego województwa pojawił się pierwszy przypadek wariantu Delta, potwierdzony badaniami laboratoryjnymi, który został wykryty w toku działań przeciwepidemicznych. Pacjent pochodzi z Białej Podlaskiej” – przekazała w piątek Magdalena Kaproń z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

- reklama -

Dodała, że przeprowadzono dochodzenie epidemiologiczne w celu odizolowania osób z kontaktu. „Osoby te przed zakończeniem kwarantanny mają zaproponowane badania na obecność wirusa SARS-CoV-2” – dodała.

Lubelski sanepid podkreślił w komunikacie, że w okresie wakacyjnym, który może sprzyjać pojawieniu się nowych wariantów wirusa SARS–CoV-2, szczególnie wzmocniony jest nadzór epidemiologiczny.

„W przypadku potwierdzenia każdego pojedynczego zakażenia jeszcze nie wiemy z jakim wariantem wirusa możemy mieć do czynienia, dopiero na podstawie wyników sekwencjonowania ustalany jest wariant wirusa SARS-CoV-2” – wyjaśniła Kaproń.

- reklama -

W województwie lubelskim stwierdzono w piątek trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła.

(PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stu szesnastu lekarzy czeka kara. Domagali się rzetelnej informacji o szczepionkach na Covid.

Stu szesnastu lekarzy, którzy domagali się rzetelnej debaty na temat szczepień na Covid i apelowali, aby były dobrowolne, ma...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x