INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:13 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zamachowski bierze się za politykę. Porównuje PiS do komuny: „Upadnie”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Aktor Zbigniew Zamachowski postanowił wypowiedzieć się w temacie polityki. Uderzył w partię rządzącą, porównując Prawo i Sprawiedliwość do komunizmu.

W rozmowie z portalem „Onet” wskazuje na komunizm, który w jego życiu był ciężkim okresem:

- reklama -

Z oczywistych powodów moment, w którym się znaleźliśmy, nie jest, mówiąc najdelikatniej, szczęśliwym momentem mojego życia. I budzi moje zdumienie, bo mnie się wydawało, że już niczego naprawdę bardziej absurdalnego i gorszego od komuny nie przeżyję. A w komunie się urodziłem – mówi Zamachowski.

I dodaje:

I jako młody człowiek naprawdę miałem pełne przekonanie, wedle słów Adama Michnika, że wszyscy się wychowaliśmy w świecie, co do którego nikt nie miał nadziei, że się zmieni. Czyli że Żelazna Kurtyna, podział na Wschód i Zachód będą już zawsze – uważa aktor.

- reklama -

W dalszej części wywiadu, Zamachowski snuje porównania obecnych czasów do lat 80-tych i 90-tych.

I kiedy to wszystko się szczęśliwie zawaliło i odzyskaliśmy wolność, to po 25 latach zmagamy się z czymś chyba jeszcze gorszym. Ale że mam tyle lat, ile mam, nie rozpaczam, nie wychodzę na ulicę, nie rzucam kamieniami w okna i nie podpalam komitetów, nawet w tych na Nowogrodzkiej – mówi Zbigniew Zamachowski.

Ponieważ mam absolutne przekonanie, że tak jak komuna u nas upadła, tak rządy PiS-u też się skończą. Nic nie trwa wiecznie, a wiara rządzących, że oni już zawsze będą sprawowali władzę i urządzali ten świat przynajmniej w ramach Polski wedle własnego pomysłu, jest śmieszna.

- reklama -

Chcesz poczytać o polityce, historii, lub tematach gospodarczych? Koniecznie wejdź na stronę https://warszawskagazeta.pl/ i poznaj ofertę taniego dostępu do mediów patriotycznych.

Źródło: Onet.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jenoty to złooooo…

Jest. Już jest. Dwieście trzydziesta czwarta odsłona przyczyn koronawirusa. Zatem - nie nietoperze w niedogotowanej zupce, niemyte owoce ani...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx