INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:20 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Straż Graniczna przekazała prawie 1000 litrów nielegalnego alkoholu dla szpitala

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Pierwsze polskie słuchowisko z litewskiej legendy

Czwartek, 17 maja 1928 r. To była niesłychana innowacja – pierwsze słuchowisko napisane specjalnie dla Polskiego Radia było nagrywane w plenerze. I to w czasach,...

Koniecznie przeczytaj

Prawie 1000 litrów alkoholu etylowego trafiło w poniedziałek z Morskiego Oddziału Straży Granicznej do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Będzie wykorzystany do walki z epidemią koronawirusa.

Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak powiedział PAP w poniedziałek, że alkohol pochodzi z przestępstwa i został wcześniej zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie.

- reklama -

“Będzie wykorzystany na rzecz walki z epidemią koronawirusa” – dodał Juźwiak.

Alkohol o stężeniu 90-92 proc., który był przeznaczony do zniszczenia, został w uzgodnieniu z Krajową Administracją Skarbową przekazany do wykorzystania na cele dezynfekcyjne.

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki zmianom przepisów kodeksu postępowania karnego w stanie zagrożenia epidemicznego. Poprzez nowe regulacje przedmioty mające znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego mogą nieodpłatnie trafiać m.in. do podmiotów leczniczych.

- reklama -

To pierwsza partia alkoholu zajętego przez Morski Oddział Straży Granicznej, który będzie wykorzystany do walki z koronawirusem.

“Kolejne litry czekają na uzyskanie wymaganych w tym zakresie postanowień” – tłumaczył Juźwiak. 

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Eurowizja – gorzej niż zwykle

Szkoda Krystiana Ochmana – zaśpiewał pięknie, wyglądał świetnie, miał wygrać dla Polski cały konkurs. Jego występ znikł po wybuchu...

Przeczytaj jeszcze to!