INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:26 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Straż Graniczna przekazała prawie 1000 litrów nielegalnego alkoholu dla szpitala

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Prawie 1000 litrów alkoholu etylowego trafiło w poniedziałek z Morskiego Oddziału Straży Granicznej do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Będzie wykorzystany do walki z epidemią koronawirusa.

Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak powiedział PAP w poniedziałek, że alkohol pochodzi z przestępstwa i został wcześniej zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie.

“Będzie wykorzystany na rzecz walki z epidemią koronawirusa” – dodał Juźwiak.

Alkohol o stężeniu 90-92 proc., który był przeznaczony do zniszczenia, został w uzgodnieniu z Krajową Administracją Skarbową przekazany do wykorzystania na cele dezynfekcyjne.

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki zmianom przepisów kodeksu postępowania karnego w stanie zagrożenia epidemicznego. Poprzez nowe regulacje przedmioty mające znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego mogą nieodpłatnie trafiać m.in. do podmiotów leczniczych.

To pierwsza partia alkoholu zajętego przez Morski Oddział Straży Granicznej, który będzie wykorzystany do walki z koronawirusem.

“Kolejne litry czekają na uzyskanie wymaganych w tym zakresie postanowień” – tłumaczył Juźwiak. 

Źródło: PAP

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Polska, Litwa i Ukraina apelują o zaostrzenie sankcji wobec Rosji

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy wezwali społeczność międzynarodową do zdecydowanej reakcji na agresywną politykę Moskwy, informuje gazeta „Ukraińska Prawda”...

Przeczytaj jeszcze to!