INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:46 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Skala wzrostu zachorowań na koronawirusa jest stabilna. Potwierdzamy między 300 a 400 przypadków dziennie. Oznacza to, że udało nam się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa – powiedział w środę rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Nie ma tej bezpośredniej transmisji od człowieka do człowieka na ulicy – dodał.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zauważył podczas środowej konferencji prasowej, że “poza momentami, w których wykrywane są ogniska zachorowań, to skala wzrostów zachorowań jest mniej więcej stabilna”. “Zazwyczaj mówimy o skali pomiędzy 300 a 400 potwierdzonych przypadków koronawirusa na dobę, chyba, że pojawiają się nowe ogniska, ale to znaczy, że tak naprawdę udało nam się ograniczyć tę transmisję poziomą” – wskazał Andrusiewicz.

- reklama -

Wyjaśnił, że to oznacza, iż “nie ma bezpośredniego dużego zarażania w skupiskach ludzkich. Są tylko w tych małych – tj. domach pomocy społecznej lub ośrodkach leczniczo-opiekuńczych”. “Nie ma tej transmisji od człowieka do człowieka na ulicy, bo w takim przypadku mielibyśmy codzienną skalę wzrostów, która by systematycznie rosła” – podkreślił Wojciech Andrusiewicz.

Jego zdaniem, stabilność ilości wzrostów oznacza, że “transmisji w społeczeństwie jako takiej nie mamy dużej. Udało się ją pohamować wprowadzonymi obostrzeniami”.

Dodał również, że prowadzone obecnie działania rządu ukierunkowane w celu zwalczania ognisk zachorowań m.in. w szpitalach lub DPS-ach.

- reklama -

Andrusiewicz poinformował też, że w środę odnotowana została największa skala wzrostu wykonanych dziennie testów. “Dzisiaj w ciągu niecałej doby mamy wykonanych ponad 14,2 tys. testów” – powiedział. “Bardzo nas to cieszy” – dodał.

Źródło: PAP

Zobacz także: Terapia koronawirusem

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!