INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:22 | sobota | 27.11.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Trybunał Konstytucyjny orzekł ws. nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Trybunał Konstytucyjny w pełni przychylił się do wniosku premiera i uznał wszystkie kwestionowane przepisy unijnego traktatu za niezgodne z polską konstytucją.

Rozprawa została zainicjowana wnioskiem premiera Mateusza Morawieckiego dot. niezgodności niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej z polską Konstytucją.

Organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Rzeczpospolitą Polską w traktatach – stwierdziła podczas ogłaszania wyroku prezes Julia Przyłębska.

Zdaniem TK niektóre przepisy traktatu o UE naruszają “suwerenność” poszczególnych państw.

Dopóki organy UE działają w ramach kompetencji przekazanych, dopóki ten etap współpracy nie pozbawia Konstytucji RP pierwszeństwa jej obowiązywania, Polska zachowuje funkcje państwa suwerennego i demokratycznego. […] Wśród kompetencji przekazanych nie ma jednak organizacji oraz ustroju sądownictwa – uzasadniał sędzia Bartłomiej Sochański.

W hierarchii źródeł prawa Traktat o Unii Europejskiej znajduje się poniżej Konstytucji, tak jak każda ratyfikowana umowa międzynarodowa – podkreślał Sochański.

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Polak Jestem sprawiedliwoscja
09.10.2021 06:14

Aby Polska byla Polska

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Opozycja jest formacją antynarodową i antypolską

Antoni Macierewicz na antenie TV Trwam: Równocześnie ze śmiercią polskiej elity 10 kwietnia 2010 r. zaplanowana była operacja „Śluza”, a więc...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x