INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:40 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

NATO wyrzuca rosyjskich przedstawicieli ze swojej kwatery głównej

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

NATO wydaliło ośmiu członków rosyjskiej misji wojskowej, twierdząc, że są zakamuflowanymi oficerami wywiadu. Sojusz zmniejszył również o połowę liczbę przedstawicieli Moskwy w swoje kwaterze głównej.

– Potwierdzam, że wycofaliśmy akredytację ośmiu członków rosyjskiej misji przy NATO, którzy byli nieujawnionymi oficerami wywiadu – powiedział Associated Press urzędnik NATO, rozmawiający z agencją na zasadach anonimowości.

- reklama -

Ponadto władze Sojuszu zmniejszyły liczbę stanowisk akredytacyjnych dla Rosjan z 20 do 10, poinformował ten sam urzędnik. Decyzja wejdzie w życie na przełomie obecnego i przyszłego miesiąca.

AP przypomina, że stosunki między NATO i Rosją są coraz bardziej napięte od czasu aneksji ukraińskiego Krymu w 2014 r. Sojusz uważa również za rosnące zagrożenie rosyjskie pociski nuklearne krótkiego i średniego zasięgu.

Ogromny niepokój budzą liczne próby wtargnięć w przestrzeń powietrzną NATO.

- reklama -

– Dwustronne rozmowy oficjalne były w ostatnich latach ograniczone i nie przynosiły zadowalającego rezultatu – komentuje wydalenie Associated Press.

– Polityka NATO wobec Rosji musi pozostać spójna. Wzmocniliśmy nasze odstraszanie i obronę w odpowiedzi na agresywne działania Kremla, a jednocześnie pozostajemy otwarci na konstruktywny dialog – wyjaśnił AP anonimowy urzędnik.

Jak dodał, Sojusz zaproponował zorganizowanie kolejnego spotkania Rady NATO – Rosja ponad 18 miesięcy temu i propozycja jest nadal aktualna. Piłka jest na boisku Moskwy.

- reklama -

Wydalenie skomentował również przewodniczący komisji spraw zagranicznych niższej izby rosyjskiego parlamentu. Leonid Słucki odrzucił oskarżenia wobec rosyjskich dyplomatów, nazywając je bezpodstawnymi i ostrzegł, że posunięcie NATO jeszcze bardziej nadweręży wzajemne stosunki. Słucki powiedział agencji informacyjnej Interfax, że Moskwa może zareagować asymetrycznymi środkami odwetowymi, ale nie sprecyzował, na czym będą polegały.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
hens
07.10.2021 23:05

No jak, no jak można nie ufać Rosji… no jak! Jeśli NATO nie wie, to niech poprosi o radę niemieckich towarzyszy, już ony wiom jak.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dwa lata więzienia i ponad 135 tys. złotych kary za „leczenie homoseksualizmu”. Nowe prawo przeszło głosami prawicy

Do dwóch lat więzienia i 135,8 tys. złotych kary przewiduje nowe prawa za leczenie homoseksualizmu. Wysoka kara ma odstraszyć...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x