INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:52 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nergal znowu przed sądem. Satanista odpowie za znieważenie godła

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Adam „Nergal” Darski znowu ma problemy z prawem. Lider zespołu Behemoth jest oskarżony o znieważenie polskiego godła.

Przed gdańskim Sądem Okręgowym we wtorek stanął Adam „Nergal” Darski. Lider deathmetalowego zespołu Behemoth składał zeznania ws. znieważenie polskiego godła.

- reklama -

„Nie było moim zamierzeniem znieważenie niczyjej świętości, a wręcz odwrotnie podkreślenie, że Polska jest wolnym krajem, w którym jest miejsce dla ludzi spod znaku krzyża i dla tych, którzy się nim nie identyfikują” – bronił się Nergal.

Proces dotyczy materiałów promujących trasę koncertową zespołu pt. „Rzeczpospolita Niewierna”. Na plakatach pojawiła się grafika przedstawiającego białego orła: bez korony, a zamiast niej z głowy ptaka wyrastały diabelskie rogi.

W postać orła wpisane były dwa węże oraz czaszki i odwrócony krzyż. Orzeł został umieszczony na czerwonym tle, a całość była utrzymana w stylistyce nawiązującej do polskiego godła.

- reklama -

Nad orłem umieszczono też napis „Rzeczpospolita Niewierna”. Dlatego też prokuratura oskarżyła Nergala i dwóch jego współpracowników o znieważenie godła polskiego.

Nergal stwierdził, że tytuł „Rzeczpospolita Niewierna” odnosi się do miejsca, w którym żyjemy.

– Dzisiejsza Polska w jednej rzeczy na mapie świata cywilizowanego jest w czołówce, a jest nią galopująca sekularyzacja społeczeństwa. Głęboko wierzę, że ludzie otwierają oczy. Że w obliczu masowych przestępstw kościelnych odwracają się od niego podejmując własne, autonomiczne, suwerenne decyzje. Wstają z kolan, bo tak wygodniej i idą we własnym kierunku decydując o własnym życiu – mówił w sądzie Nergal.

- reklama -

Satanista podkreślił, że jest dumny z bycia Polakiem i jako współobywatel identyfikuje się ze wszystkimi, którzy myślą w sposób nieskrępowany oraz solidaryzuje się z wolnościową tendencją ideologiczną.

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Gdańsku w 2018 roku uniewinnił Nergala, a także dwóch pozostałych oskarżonych: grafika Rafała Wechterowicza oraz prowadzącego stronę internetową zespołu Macieja Gruszkę. Apelację od tego wyroku wniosła prokuratura.

Na 14 lutego br., zaplanowano mowy końcowe. Za publiczne znieważenie polskiego godła grozi grzywna, ograniczenie wolności lub rok więzienia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x