INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:12 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nowi migranci na granicy polsko-białoruskiej. Przybysze z Kuby, Gabonu, Ghany, Kamerunu, Palestyny oraz Kongo

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Na granicy zaczęli pojawiać się migranci z nowych państw. Do Irakijczyków zaczęli dołączać przybysze m.in. z Kongo, Palestyny czy Kuby.

– Zmienia się profil narodowościowy cudzoziemców nielegalnie przekraczających granicę – przekazała Straż Graniczna. Wśród cudzoziemców, którzy nielegalnie przekraczają granicę polsko-białoruską, dominują Irakijczycy, ale coraz częściej pojawiają się obywatele innych krajów.

- reklama -

Tylko ostatniej doby polska Straż Graniczna udaremniła 68 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Dwie większe grupy cudzoziemców przeszły na stronę polską w rejonie działania placówki SG w Mielniku.

W Dubiczach Cerkiewnych doszło do prowokacji służb białoruskich, które z samochodu oślepiały polskich funkcjonariuszy laserami, zaś w Lipsku doszło do uszkodzenia concertiny.

– Wczoraj wśród osób zatrzymanych w mniejszych grupach byli obywatele Jemenu i Libanu i to się zaczyna powtarzać – przekazała por. Anna Michalska.

- reklama -

To jednak nie koniec. Jak dodała por. Michalska wśród migrantów zaczęli pojawiać się również obywatele Indii, Kuby, Gabonu, Ghany, Kamerunu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Palestyny oraz Kongo.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Grzegorz Braun do Niedzielskiego: „będziesz pan wisiał”. Prokuratura umorzyła postępowanie

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. wypowiedzi posła Konfederacji, który w Sejmie zwrócił się do ministra zdrowia słowami „będziesz pan wisiał”. Rzeczniczka...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x