INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:32 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prawica przejmie władzę we Francji? Macron traci poparcie, zyskuje Le Pen i Pecresse

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Valerie Pecresse z Republikanów i Marine Le Pen są coraz silniejsze w najnowszych sondażach. Obie mają spore szanse na wygraną w II turze wyborów prezydenckich.

BFM TV i „L’Express” opublikowały nowy sondaż prezydencki. Wynika z niego, że dwie kontrkandydatki Emmanuela Macrona są coraz bliższe wygranej w II turze wyborów.

- reklama -

W I turze najwięcej wyborców głosowałoby na Emmanuela Macrona, który uzyskuje 23 lub 22,5 proc. głosów (w zależności od tego czy ankietowani mieli do wyboru kandydaturę byłej minister sprawiedliwości, Christiane Taubiry). Oznacza to, że w porównaniu do poprzedniego badania Macron traci ok. trzech punktów procentowych.

Valerie Pecresse z Republikanów i Marine Le Pen mogą liczyć na 17 proc. głosów w I turze. Dalej jest były dziennikarz, Eric Zemmour, który uzyskuje poparcie na poziomie 13 proc. głosów.

Ciekawie wygląda sytuacja w II turze. Według badania, gdyby Emmanuel Macron zmierzył się z Pecresse wówczas obydwoje uzyskaliby po ok. 50 proc. głosów.

- reklama -

Gdyby w II turze urzędujący prezydent zmierzył się z Le Pen Macron uzyskałby 54,5 proc. głosów, a jego rywalka – 45,5 proc.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx