INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:03 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prawica przejmie władzę we Francji? Macron traci poparcie, zyskuje Le Pen i Pecresse

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Valerie Pecresse z Republikanów i Marine Le Pen są coraz silniejsze w najnowszych sondażach. Obie mają spore szanse na wygraną w II turze wyborów prezydenckich.

BFM TV i „L’Express” opublikowały nowy sondaż prezydencki. Wynika z niego, że dwie kontrkandydatki Emmanuela Macrona są coraz bliższe wygranej w II turze wyborów.

- reklama -

W I turze najwięcej wyborców głosowałoby na Emmanuela Macrona, który uzyskuje 23 lub 22,5 proc. głosów (w zależności od tego czy ankietowani mieli do wyboru kandydaturę byłej minister sprawiedliwości, Christiane Taubiry). Oznacza to, że w porównaniu do poprzedniego badania Macron traci ok. trzech punktów procentowych.

Valerie Pecresse z Republikanów i Marine Le Pen mogą liczyć na 17 proc. głosów w I turze. Dalej jest były dziennikarz, Eric Zemmour, który uzyskuje poparcie na poziomie 13 proc. głosów.

Ciekawie wygląda sytuacja w II turze. Według badania, gdyby Emmanuel Macron zmierzył się z Pecresse wówczas obydwoje uzyskaliby po ok. 50 proc. głosów.

- reklama -

Gdyby w II turze urzędujący prezydent zmierzył się z Le Pen Macron uzyskałby 54,5 proc. głosów, a jego rywalka – 45,5 proc.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x