INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:32 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Aktywiści LGBT wrócą do szkół? Wiceminister edukacji: Jeśli ktoś chce wychować bandytę i przestępcę, to proszę bardzo

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Czy Andrzej Duda zawetuje nowelizację ustawy o prawie oświatowym? Aktywiści LGBT zacierają ręce, a ministerstwo edukacji bije na alarm.

„Rzeczpospolita” ujawniła, że Kancelaria Prezydenta ma poważne zastrzeżenia do nowelizacji o prawie oświatowym. Andrzej Duda zamierza się spotkać z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem w przyszłym tygodniu.

- reklama -

Resort edukacji liczy, że prezydent nie będzie sprawiał problemów. Zwiększenie uprawnień kuratorów ma bowiem umożliwić blokowanie szturmu „edukatorów seksualnych” i aktywistów LGBT do szkół.

Zgodnie z nowelizacją kurator będzie miał możliwość zadecydowania, czy dane stowarzyszenie lub organizacja wejdzie do szkoły, czy nie. Posłowie opozycji zarzucali projektowi ograniczenie autonomii szkół i ich upolitycznienie, a także pozbawienie rodziców realnego wpływu na to, co dzieje się w szkole.

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski skomentował sprawę dosadnie.

- reklama -

„Jeśli rodzice będą chcieli, żeby ich dzieci uczestniczyły – z punktu widzenia obiektywnego – w zajęciach absolutnie demoralizujących te dzieci, to kurator nie będzie robił problemów. Ale muszą wszyscy rodzice wyrazić zgodę i być świadomi konsekwencji takich zajęć” – powiedział na antenie Polskiego Radia 24.

„Nikt nie będzie nikomu zabraniał, tym bardziej, że my mamy świadomość tego, że jeśli dziecko tych treści w szkole nie uzyska, to zawsze może je (uzyskać) po zajęciach lekcyjnych. Jeśli jakiś rodzic ma taką fantazję i chce dziecko demoralizować – oczywiście jeśli nie łamie prawa przy tym – to może to robić” – dodał.

„To jest kwestia gwarancji konstytucyjnej, że rodzic decyduje o kwestiach wychowania własnego dziecka. Jeśli ktoś chce wychować bandytę i przestępcę, to proszę bardzo, może to robić. Tylko niech ma świadomość tego, że ten bandyta i przestępca, jak ten już rodzic będzie stary i niedołężny, to przysłowiowej szklanki wody mu nie da” – podkreślił Rzymkowski.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x