INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:48 | piątek | 03.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Putin powieszony. O oprawie polskich kibiców mówi cały świat

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Kibice Legii Warszawa powiesili Putina. Zaprezentowali ogromne sektorówki z przywódcą Rosji z pętlą wokół szyi.

Kibice Legii Warszawa słyną z wyjątkowych opraw meczowych. Nie zawiedli i tym razem. W czasie meczu ze Lechem Poznań wywiesili wielką sektorówkę przedstawiającą powieszonego Putina, z zamkniętymi oczami, ubranego w koszulkę klubu piłkarskiego Spartak Moskwa. W trakcie meczu nie zabrakło i kibicowskich przyśpiewek na temat Putina, ze względu na ich treść, nie nadających się do cytowania. Można tylko zaznaczyć, że od początku wojny na Ukrainie, kibice na polskich trybunach stadionowych śpiewają o Putinie – „świni i k***” .

- reklama -

Ukraińcy zachwyceni

Zdjęcia trybun obiegły cały świat. Jako pierwsze zareagowały media ukraińskie. „Niesamowita inicjatywa braci-sąsiadów”, podkreśliły. „To nie pierwszy raz, kiedy polscy kibice wsparli Ukrainę w wojnie z agresorem. Wcześniej, na meczu reprezentacji Polski, śpiewali “Rosja dzi***”, przypomniał serwis sport.segodnya.ua. A portal

football24.ua. podkreślił, że na sketorówce pojawił się „Putin na szubienicy w koszulce Spartaka”.

- reklama -

„Polscy ultrasi zaprezentowali potężny baner przeciwko krwawemu dyktatorowi z Moskwy. (…) Główny element to lina wokół szyi Putina”, zwrócili uwagę.

Co zrobi UEFA?

Bułgarski sportal.bg chyba chciał wbić szpilę Lechowi Poznań, bo pisząc o oprawie Legionistów zauważył, że kibice Lecha byli do tej pory „w przyjaznych stosunkach” ze Spartakiem. „Putin został powieszony na meczu w Polsce. Kibice wyrazili złość na prezydenta Rosji Władimira Putina. (…) Podczas meczu fani Legii zaprezentowali oprawę z twarzą Putina i liną na jego szyi. Ponadto głowa państwa została przedstawiona w koszulce Spartaka, z którym kibice Lecha są w przyjaznych stosunkach”, podkreślił portal.

- reklama -

Na razie nie wiadomo, jak zareaguje UEFA. Warto pamiętać, że przy poprzednich oprawach potrafiła nałożyć na Legię kary finansowe, np. za słynną oprawę z niemieckim żołnierzem celującym z pistoletu w głowę dziecka i podpisem przypominającym, że niemieccy żołnierze zabili w czasie Powstania Warszawskiego tysiące dzieci.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Źle się dzieje w domu Jandy – nic nie musi

Krystynie Jandzie i tak źle, i tak niedobrze. W teatrze – dobrze, bo ma pełną widownię i źle, bo...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx