INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:26 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ranking zaufania do polityków. Bardzo duży wzrost Krzysztofa Bosaka, oraz trójka polityków, którym Polacy ufają najmniej

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Urzędujący prezydent Andrzej Duda, wrócił na pozycję lidera rankingu zaufania do polityków. Bardzo wzrosło zaufanie do Krzysztofa Bosaka – wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Andrzejowi Dudzie ufa 50 proc. badanych Polaków, co oznacza wzrost zaufania o 8,7 pkt. Proc. Nie ufa prezydentowi 41,2 proc. badanych.

- reklama -

Drugie miejsce zajmuje Mateusz Morawiecki. Premier zyskał zaufanie 47,1 proc. badanych (+0,3). Brak zaufania do premiera deklaruje 45 proc. respondentów.

Na trzecim miejscy znalazł się Rafał Trzaskowski, któremu ufa 43,6 proc. Polaków (+6,4 w porównaniu z poprzednim badaniem). Trzaskowskiemu nie ufa 46,6 proc.

Czwartemu Szymonowi Hołowni ufa 43 proc. ankietowanych (+9,2), nie ufa 31,7 proc. pytanych, a nie kojarzy go 6,7 proc.

- reklama -

Pierwszą piątkę zamyka minister zdrowia Łukasz Szumowski, który traci zaufanie od kwietnia (wówczas 51,1 pkt. proc.) i obecnie zyskał zaufanie 38,3 proc. ankietowanych (-4,1).

Poza pierwszą dziesiątką, ale jednak z bardzo dużym wzrostem zaufania znalazł się Krzysztof Bosak. Politykowi Konfederacji ufa 25,1 pkt. proc. badanych, co oznacza wzrost od ostateniego badania o 12,2 proc. i daje 12 pozycję w rankingu.

Respondenci najbardziej nieufnie odnoszą się do Janusza Korwin-Mikke (72,9 proc.), oraz Roberta Biedronia (53,8 proc.) i Donalda Tuska (52,8 proc.).

- reklama -

Źródło: Onet.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x