INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:04 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Aktywista LGBT z dozorem policyjnym. Sąd odrzucił wniosek o tymczasowy areszt

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Michał Sz. – Margot, aktywista LGBT, należący do walczącego z homofobią kolektywu „Stop Bzdurom”, 27.06. br. wraz z grupą osób swojego środowiska, uczestniczył w ataku na furgonetkę Fundacji Pro Prawo do Życia.

Doszło do niego w Warszawie, przy ul. Wilczej. Policja zatrzymała Sz. za występek chuligański. Prokuratura postawiła mu zarzut, przez działania wspólnie i w porozumieniu z innymi, uszkodzenia samochodu marki Renault Master (m.in. przecięcie opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania). Łączną wartość strat określono na ponad 6 tys. zł.

- reklama -

Zarzut obejmuje także stosowanie przemocy polegającej na szarpaniu i popychaniu Łukasza K. w celu zmuszenia pokrzywdzonego do zaprzestania nagrywania przebiegu zdarzenia – poinformowała Mirosława Chyr, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Łukasz K., działacz Fundacji Pro, został przewrócony na chodnik w wyniku czego doznał obrażeń pleców i lewego nadgarstka.

Michał Sz. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura, w obawie o bezprawne utrudnianie postępowania i ucieczki, wnioskowała do sądu o zastosowanie wobec Sz. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd wniosek odrzucił i zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego i poręczenia w kwocie 7 tys. zł.

- reklama -

Postanowienie sądu należy ocenić jako wewnętrznie sprzeczne. Z jednej strony sąd uznał, że nie ma podstaw do zastosowania tymczasowego aresztowania, z drugiej strony jednak, dostrzegając obawę matactwa orzekł o dozorze policji – powiedziała Mirosława Chyr.

Źródło: tvp.info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x