INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:48 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

300 złotych mandatu dla niepełnosprawnego seniora. Powód jest kuriozalny!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Niepełnosprawny 88-latek z Częstochowy Władysław Worwąg musi zapłacić 300 zł. tytułem mandatu za nie przeparkowany samochód. Sprawa ma swój początek w czasie pierwszych obostrzeń związanych z pandemią.

W tamtym czasie, z wiadomych przyczyn, parkomaty w Częstochowie nie działały. W związku z tym, parkowanie było darmowe. Pan Władysław, z powodu braku miejsca na przeznaczonym dla inwalidów miejscu, zaparkował obok niego.

- reklama -

W czasie, kiedy opłaty przywrócono i powrócił przepis o bezpłatnym parkowaniu dla niepełnosprawnych tylko w miejscach dla nich przeznaczonych, pan Władysław chorował na grypę. Informację o zmianach udostępniono na portalu MZDiT w Częstochowie oraz w oficjalnym listach skierowanych imiennie do niepełnosprawnych, umieszczonych za wycieraczką samochodu. Niepełnosprawny senior nie mógł się z nią zapoznać, ani wtedy, kiedy chorował, ani później.

Karteczki za wycieraczką swojego samochodu po dwóch miesiącach nie znalazł. Wobec tego, jego samochód, wciąż stał w tym samym miejscu, co skutkowało kolejnymi mandatami. Niepełnosprawny zorientował się, że to mandaty, dopiero, kiedy były już dwa a ich wartość wynosiła 300 zł.

Wciąż jednak nie rozumiał, że musi przestawić samochód, na znajdujące się obok miejsce dla niepełnosprawnych. Na odwołanie Władysława Worwąga, częstochowski Zarząd Dróg i Transportu odpowiedział negatywnie dodając informację, że należy mu się kara… .

- reklama -

Źródło: fiat.fm

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niedzielski musi odejść! Polacy chcą dymisji ministra zdrowia [SONDAŻ]

Instytut Badań Pollster sprawdził co Polacy myślą o ministrze zdrowia. Niemal połowa ankietowanych domaga się natychmiastowej dymisji Adama Niedzielskiego! Od...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x