INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:57 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wzrost światowej populacji żydowskiej. “Jest nas już 14,4 mln osób”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Izraelskie ministerstwo emigracji i integracji opublikowało najnowsze dotyczące żydowskiej diaspory. Z przedstawionych informacji wynika, że w ostatnich latach żydowska społeczność odnotowała liczebny przyrost.

– Jest nas już 14,4 mln osób – oświadczyła z dumą izraelska minister do spraw emigracji i integracji. Omer Jankielewicz przedstawiła najnowsze dane statystyczne dotyczące liczebności i geograficznej struktury żydowskiej diaspory na świecie.

Większość Żydów (6,4 mln) żyje w Izraelu. Drugie miejsce zajmuje Ameryka Północna (6,09 mln), a na kolejnym uplasowała się diaspora europejska licząca 1,07 mln osób.

- reklama -

Jeśli chodzi o pozostałe kontynenty, liczebność żydowskiej populacji jest już znacznie mniejsza. I tak w Ameryce Południowej żyje 324 tys. osób. W Azji, ale bez Izraela mieszka 300 tys. Żydów, a w Australii i Nowej Zelandii 120 tys. Ostatnie miejsce na liście izraelskiego ministerstwa zajmuje Afryka z 74 tysiącami osób pochodzenia żydowskiego.

Podsumowując raport, Jankielewicz zwróciła uwagę dziennikarzy na potrzebę „wzmacniania wspólnot żydowskich na całym świecie”. – W obecnej chwili 80 proc. Żydów globalnej diaspory nie przyznaje się do ścisłych związków z żydowską tożsamością – ocenia izraelskie ministerstwo, uznając taki stan za groźny.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x