INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:50 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nagi protest w obronie martwych dębów w Rogalinie…

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W Rogalinie, nieopodal Poznania, na terenie łąk nadwarciańskich, stoi kilka pokaźnych, suchych już dębów. Miejsce zwane Łęgami Rogalińskimi, od roku 1997 został włączony do Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.

Suche dęby są częstym obiektem zainteresowania fotografów. Jeden z ich, Jacek Bakutis, w związku z działaniami gospodarza miejsca, który w pobliżu dębów posadził ok. 100 wierzb, tworzących aleję, zorganizował Grupę Obrony Krajobrazu Łęgów Rogalińskich i „nagi protest”.

- reklama -

Według artysty „dębowy krajobraz powinien zostać zachowany, a dbałość o niego powinna się ograniczać do sadzenia tam kolejnych dębów. By cieszyły oczy kolejnych pokoleń przyjeżdżających w to niezwykłe miejsce”.

Fotografie grupy nagich modeli, pozujących na tle martwych dębów, umieścił Bakutis w internecie wraz ze stosowną informacją o powodzie protestu. Zarządzający Majątkiem Rogalin prezes Mikołaj Pietraszak-Dmowski, określił akcję, jako „niesmaczną i szokującą”.

Wskazał też na fakt, że aleja wierzbowa znajduje się na granicy majątku, co jest kontynuacją działań poprzednich właścicieli. Negocjacji między fotografami a Majątkiem Rogalin podjął się Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

- reklama -

Jedną z propozycji rozwiązania sporu jest usunięcie kilkunastu wierzb, posadzonych najbliżej jednego z dębów. Zarządca terenu twierdzi, że obecnie jest to niemożliwe, ponieważ może prowadzić do ich zniszczenia.

Źródło:radiopoznan.pl/ fotografwdrodze.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niedzielski musi odejść! Polacy chcą dymisji ministra zdrowia [SONDAŻ]

Instytut Badań Pollster sprawdził co Polacy myślą o ministrze zdrowia. Niemal połowa ankietowanych domaga się natychmiastowej dymisji Adama Niedzielskiego! Od...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x