INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:53 | poniedziałek | 17.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Linia lotnicza nie wpuściła na pokład 28 pasażerów! Teraz musi przepraszać

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Linia lotnicza Wizz Air wycięła niezły numer swoim pasażerom! 28 osób nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu lecącego z Londynu do Aten. Powód? Źle wypełnione formularze PLF (Passenger Locator Form), które są wymagane przy wjeździe do Grecji.


Zdarzenie miało miejsce na lotnisku Londyn-Luton. Personel naziemny przeglądający dokumenty, odmówił wejścia na pokład 28 pasażerom z powodu źle wypełnionych formularzy PLF. Problem w tym, że formularze były wypełnione poprawnie.

- reklama -

Pracownicy Wizz Air zablokowali pasażerów, którzy nie wypełnili pola w którym należy wpisać drugie imię. Okazało się jednak, że pole dotyczące drugiego imienia jest zaznaczone jako opcjonalne i można je pozostawić puste. Chociaż podróżujący próbowali wytłumaczyć obsłudze węgierskiej linii, że formularz został uzupełniony poprawnie, nie dało się ich przekonać. 28 osób nie poleciało do Aten. 


Po nagłośnieniu sytuacji, linia zdecydowała się przeprosić pasażerów. Linia zapewniła też, że skontaktuje się z poszkodowanymi pasażerami i wypłaci im odszkodowanie, które zgodnie z unijnymi przepisami dotyczącymi praw pasażerów wynosi 400 EUR.
Źródło: Radio Zet

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x