INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:22 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Lekarze potwierdzają: Aleksiej Nawalny został otruty

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Lekarze berlińskiej kliniki Charite postawili ostateczną diagnozę. W organizmie Aleksieja Nawalnego wykryto toksyczną substancję, używaną jako składnik bojowych środków chemicznych.

– Winni zamachu na Aleksieja Nawalnego powinni zostać osądzeni – brzmi treść oświadczenia niemieckiej kanclerz stawiającego kropkę nad „i” w spekulacjach na temat przyczyn stanu zdrowia rosyjskiego opozycjonisty.

We wspólnym oświadczeniu z ministrem spraw zagranicznych Haiko Maasem, Angela Merkel podkreśliła konieczność przeprowadzenia śledztwa, które najpierw ustali sprawców, a następnie postawi przed wymiarem sprawiedliwości.

- reklama -

Kolejne już oświadczenie niemieckiego rządu to skutek diagnozy medycznej potwierdzającej ostatecznie, że Nawalny padł ofiarą zamachu z użyciem bojowej substancji toksycznej. Do takiego wniosku doszli lekarze berlińskiej kliniki Charite, w której leży nieprzytomny opozycjonista.

– Badania kliniczne wykazały, że pacjent został otruty środkiem z grupy inhibitorów cholinesterazy. Konkretna trucizna nie została na razie ustalona. Aleksiej Nawalny wprowadzony w stan sztucznej śpiączki jest leczony atropiną – brzmi fragment komunikatu medycznego berlińskiej kliniki.

Mimo że w tej chwili Nawalnemu nie grozi śmierć, lekarze podkreślają nieprzewidywalne skutki otrucia w przyszłości. Szczególnie narażony na działanie toksyny może być system nerwowy opozycjonisty.

- reklama -

Z kolei według agencji Newsru „Aleksiej Nawalny zostanie wyłączony z działalności politycznej na długie miesiące”, co mogło być celem zamachowców.

Media przypominają, że rosyjski dysydent został najprawdopodobniej otruty herbatą, którą wypił na syberyjskim lotnisku przed rejsem z Tomska do Moskwy. Zamach miał miejsce 20 sierpnia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x