INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:42 | czwartek | 23.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Europosłowie chcę zaostrzenia restrykcji wobec Rosji

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Parlament Europejski będzie głosował na jutrzejszej sesji plenarnej rezolucję, w treści której znajduje się apel o zablokowanie budowy Nord Stream 2.

Informujące o tym Polskie Radio, powołuje się na słowa swojej korespondentki Beaty Płomeckiej, która miała widzieć wspomniany dokument.

- reklama -

Rezolucja została przygotowana przez największe grupy polityczne PE i jest reakcją na potwierdzoną już, próbą otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Wezwano w niej kraje członkowskie UE do koordynacji działań, by UE rozmowy w tej sprawie z Kremlem prowadzić “jednym głosem”.

W rezolucji znalazł się także zapis, wskazujący na konieczność “natychmiastowej, pogłębionej i strategicznej oceny relacji Unii z Rosją”. Podkreślono, że winny być one uzależnione od przestrzegania przez władze Rosji praw człowieka i demokratycznych standardów.

Eurodeputowani chcą też dalszego izolowania Rosji w działających grupach czy organizacjach międzynarodowych. Sugerują również zaostrzenie sankcji wobec Rosji.

- reklama -

W tym kontekście, jako wzór takich działań, wskazują amerykańską ustawę Magnickiego.

Źródło:polskieradio24.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Netanjahu cały w strachu

Jedni nie mogą nie mogą strzelać, inni mogą. Międzynarodowy Trybunał Karny jednych może sądzić, innych - za takie same...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx