INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:52 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama u papieża Franciszka

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W ostatni dniu wizyty w Rzymie, prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą, zostali przyjęci przez papieża Franciszka.

Audiencja miała związek z przypadającą w tym roku setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Odbyła się w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim. W drugiej, publicznej jej części, uczestniczyli wszyscy członkowie delegacji.

- reklama -

Prezydent spotkał się również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, kardynałem Pietro Parolinem. Agencje podkreślają, że Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego przyjął papież na osobistej audiencji od wybuchu pandemii.

“Jego Świątobliwość Papież Franciszek podkreśla, że pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach. Rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w ramach swoich możliwości, może starać się postępować tak, by zawsze i wszędzie dążyć do pokoju. Ta myśl przyświeca też moim decyzjom” – napisał polski prezydent na Twitterze o rozmowie z Ojcem Świętym.

Prezydent Duda z małżonką, wspólnie z całą delegacją, uczestniczyli też we Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II, w bazylice watykańskiej.

- reklama -

Źródło:TVP.Info/Twitter.com

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx