INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:05 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama u papieża Franciszka

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

W ostatni dniu wizyty w Rzymie, prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą, zostali przyjęci przez papieża Franciszka.

Audiencja miała związek z przypadającą w tym roku setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Odbyła się w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim. W drugiej, publicznej jej części, uczestniczyli wszyscy członkowie delegacji.

- reklama -

Prezydent spotkał się również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, kardynałem Pietro Parolinem. Agencje podkreślają, że Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego przyjął papież na osobistej audiencji od wybuchu pandemii.

“Jego Świątobliwość Papież Franciszek podkreśla, że pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach. Rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w ramach swoich możliwości, może starać się postępować tak, by zawsze i wszędzie dążyć do pokoju. Ta myśl przyświeca też moim decyzjom” – napisał polski prezydent na Twitterze o rozmowie z Ojcem Świętym.

Prezydent Duda z małżonką, wspólnie z całą delegacją, uczestniczyli też we Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II, w bazylice watykańskiej.

- reklama -

Źródło:TVP.Info/Twitter.com

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x