INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:50 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama u papieża Franciszka

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

W ostatni dniu wizyty w Rzymie, prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą, zostali przyjęci przez papieża Franciszka.

Audiencja miała związek z przypadającą w tym roku setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Odbyła się w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim. W drugiej, publicznej jej części, uczestniczyli wszyscy członkowie delegacji.

- reklama -

Prezydent spotkał się również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, kardynałem Pietro Parolinem. Agencje podkreślają, że Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego przyjął papież na osobistej audiencji od wybuchu pandemii.

“Jego Świątobliwość Papież Franciszek podkreśla, że pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach. Rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w ramach swoich możliwości, może starać się postępować tak, by zawsze i wszędzie dążyć do pokoju. Ta myśl przyświeca też moim decyzjom” – napisał polski prezydent na Twitterze o rozmowie z Ojcem Świętym.

Prezydent Duda z małżonką, wspólnie z całą delegacją, uczestniczyli też we Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II, w bazylice watykańskiej.

- reklama -

Źródło:TVP.Info/Twitter.com

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx