INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

06:51 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Hongkong i Singapur uzgodniły „bańkę podróży” bez kwarantanny

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Rozkaz wykonania zbrodni – rabunku polskich dzieci

Środa, 15 maja 1940 r. To była zbrodnia z premedytacją. Zaplanowana i oparta o dokładne wytyczne. W ramach jej realizacji Niemcy zrabowali Polsce to, co...

Koniecznie przeczytaj

Hongkong i Singapur uzgodniły utworzenie „bańki podróży”, która ma umożliwić dwustronne przeloty bez kwarantanny, a tylko z negatywnym testem na Covid-19 – podały w czwartek władze obu terytoriów, oceniając, że będzie to pierwszy taki mechanizm w regionie.

Hongkoński dziennik „South China Morning Post” ocenia porozumienie między dwoma wiodącymi hubami transportu lotniczego w Azji jako przełomowe.

- reklama -

Nie ogłoszono daty uruchomienia mechanizmu, ale minister transportu Singapuru Ong Ye Kung wyraził nadzieję, że zacznie on działać w ciągu kilku tygodni. Dodał, że według wiedzy singapurskiego rządu będzie to „pierwsza wzajemna bańka podróży w regionie”.

Hongkoński sekretarz ds. handlu Edward Yau określił umowę jako kamień milowy w radzeniu sobie z kryzysem. Podkreślił, że jest ona kompromisem pomiędzy koniecznością utrzymania koronawirusa pod kontrolą a chęcią ułatwienia mieszkańcom podróży.

Plan zakłada umożliwienie pasażerom swobodne przeloty pomiędzy Hongkongiem a Singapurem, niezależnie od celu wyjazdu i bez potrzeby przechodzenia kwarantanny w jakiejkolwiek formie. Podróżni będą jednak musieli przedstawić dowody, że nie są zakażeni.

- reklama -

Linie lotnicze będą musiały uruchomić specjalne, dedykowane rejsy, na które nie będą mogły zabierać pasażerów przesiadających się do innych samolotów. Przewidziano również klauzule zabezpieczające, zgodnie z którymi mechanizm będzie można zawiesić, jeśli ponownie wzrośnie liczba infekcji.

Zarówno w Hongkongu, jak i w Singapurze pandemia jest obecnie w dużej mierze pod kontrolą. W ostatnim okresie w obu miastach notowanych jest zwykle mniej niż 20 nowych zakażeń dziennie.

Władze Hongkongu ogłosiły we wrześniu zamiar utworzenia „baniek podróżnych” z dziesięcioma innymi krajami: Australią, Francją, Niemcami, Japonią, Malezją, Nową Zelandią, Koreą Płd., Szwajcarią, Tajlandią i Wietnamem – przypomina „SCMP”.

- reklama -

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy „The New York Times” boi się „płodów”?  

W USA poprawność polityczna cenzuruje nawet łamigłówki. Kraj wolnych i równych bez wolności słowa? Wordle wystartował w październiku 2021 r....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x