INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:04 | poniedziałek | 27.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Polityk zmarły na Covid19 wygrał wybory w USA

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Republikański polityk, który zmarł na Covid19 został wybrany do stanowego Kongresu.

– Kandydat Partii Republikańskiej David Andahl zmarły na Covid19 wygrał wybory do stanowego Kongresu Południowej Dakoty – poinformowała gazeta „The Independent”.

- reklama -

Według brytyjskiego dziennika, 55-letni polityk zakaził się koronawirusem na początku października i zmarł na Covid-19 po kilku tygodniach pobytu w szpitalu.

Jednak zgodnie z amerykańskim prawem wyborcy zagłosowali na niego przedterminowo, czyli gdy jeszcze żył, a nawet nie był zakażony. W efekcie zmarły w międzyczasie David Andahl został wybrany do stanowego parlamentu Południowej Dakoty.

Zgodnie z prawem odpowiednia komisja wyborcza mogła ujawnić wynik uzyskany przez zmarłego dopiero po podliczeniu głosów oddanych w lokalach wyborczych 3 listopada.

- reklama -

W tym dniu oprócz głosowania prezydenckiego Amerykanie wybierali pulę nową przedstawicieli do krajowej Izby Reprezentantów oraz do parlamentów stanowych.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Arkansas na drodze do normalności

Kolejny stan USA wprowadza prawo chroniące dzieci i młodzież przed szaleństwem ideologii LGBT. Na szczęście dla Amerykanów, kwestie te...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx