INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:00 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

„Mózg” Borisa Johnsona kończy pracę

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Najbardziej wpływowy zwolennik brexitu w bliskim otoczeniu brytyjskiego premiera rezygnuje ze stanowiska.

– Dominic Cummings, najpotężniejszy doradca Borisa Johnsona ustąpi do końca roku ze stanowiska, zmniejszając wpływy twardogłowych zwolenników Brexitu – poinformował Reuter.

- reklama -

Agencja ocenia, że dymisja Cummingsa to rezultat starań Johnsonao zmianę stylu sprawowania urzędu po serii niepowodzeń poniesionych w walce z pandemią koronawirusa.

Reuter komentuje, że Johnson boryka się z walką między frakcjami o przyszły kurs rządu. Na szali stoją skuteczna strategia walki z Covid-19, relacje z prezydentem elektem USA Joe Bidenem, a przede wszystkim opanowanie kryzysowej sytuacji dotyczącej umowy handlowej z Brukselą, niezbędnej do unormowania wzajemnych relacji po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Tymczasem Cummings, nazywany pomysłodawcą głosowania w referendum 2016 r. powiedział BBC, że jego zwolnienie będzie „niepotrzebnym wstrząsem politycznym, który zaszkodzi rządowi w trudnej sytuacji kryzysu gospodarczego i epidemicznego”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x