INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:06 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Logistyczna panika w Wielkiej Brytanii! Firmy zaczynają gromadzić towary

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Brytyjskie firmy gromadzą ogromne zapasy towarów i prefabrykatów na pięć tygodni przed ustanowieniem granicy celnej z Unią Europejską.

„Gorączkowa aktywność logistyczna odzwierciedla rosnące obawy, że 1 stycznia 2021 r. na brytyjskich granicach nastąpi chaos”, informuje Reuter. Agencja wyjaśnia, że po raz pierwszy od 1993 r. tamtejsi eksporterzy, a zwłaszcza importerzy będą przechodzili obowiązkową odprawę celną.

- reklama -

Firmy logistyczne potwierdziły Reuterowi, że są przytłoczone zamówieniami handlowców oraz niejasną sytuacją prawną. „Powiedzieliśmy naszym klientom, że najlepszą rzeczą, jaką mogą zrobić, to gromadzenie zapasów i jeszcze raz gromadzenie zapasów”, powiedział dyrektor jednej z firm spedytorskich.

Jon Swallow z „Jordon Freight” ocenił, że w związku z paniką ceny w Wielkiej Brytanii wzrosły o 20 proc. Specjalista ds. frachtu Tony Shally powiedział, że tylko koszty przewozowe między Polską i Wielką Brytania wzrosły o ponad 10 proc.

Wg Reutera brytyjska branża logistyczna szacuje, że utrzymanie dotychczasowego poziomu handlu z UE oznacza rocznie 250 mln odpraw granicznych. Będzie to wymagało zatrudnienia i przeszkolenia, co najmniej 50 tys. celników, wobec 5 tys. pracujących obecnie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy już nie “Herzlich willkommen”

Niemcy już nie chcą emigrantów. Zapowiadają kontrole na granicach i odsyłanie części osób starających się o azyl. Któż nie pamięta...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx