INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:46 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandal w USA. Skazaniec wybrał truciznę. Egzekucja odwołana, bo jej zabrakło…

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

W Karolinie Południowej wciąż wykonuje się karę śmierci, jednak zaplanowana na miniony piątek egzekucja nie odbyła się. Powodem tego, według informacji agencji Associated Press, był brak niezbędnej do jej wykonania trucizny.

AP powołuje się na list prawnika departamentu więziennictwa stanu do Sądu Najwyższego Karoliny Południowej, którego autor stwierdza, że egzekucja Richarda Bernarda Moore’a nie odbędzie się planowo z podanego już powodu. według obowiązującego, stanowego protokołu kary głównej w Karolinie Południowej wymaga się użycia trzech substancji: pentobarbitalu, pankuronium i chlorku potasu.

- reklama -

Wiadomo już, że służby więzienne nie posiadają ich już od 2013 r. Richard Bernard Moore ma 55 lat. W celi śmierci spędził niemal 20. Został skazany w 1999 r., za morderstwo.

Zabił sprzedawcę w sklepie. Moore, według prawa stanowego, musi umrzeć od trucizny, ponieważ, jak informują strażnicy więzienni, na początku listopada nie zgłosił, że wolałby egzekucję na krześle elektrycznym.

Źródło:Polskieradio24.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx