INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:18 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

COVID19 sojusznikiem globalnych elit

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj


W zeszłym roku przez świat przetoczyła się wielomilionowa fala społecznych protestów. Pandemia wyhamowała globalny bunt przeciwko nierównościom ekonomicznym. Bogate elity mogą spać spokojnie.

2019 zyskał miano roku ulicznych protestów. Bunty społeczne, które wylały się w wielomilionowe demonstracje, wybuchły w 32 państwach świata. Libańczycy protestowali przeciwko wprowadzeniu opłat za komunikatory, takie jak WhatsApp. Mieszkańcy Południowej Ameryki obalali prezydentów, którzy doprowadzili ich do skrajnej biedy. Hongkong wyszedł na ulice bronić praw obywatelskich, Francja, sprzeciwiając się drakońskiej reformie emerytalnej. Nawet ogarnięty wojną Irak demonstrował niezadowolenie z wysokiego bezrobocia.

- reklama -

Tymczasem z powodu epidemicznej kwarantanny rok 2020 upłynie pod znakiem pustych ulic. Zaraza unieruchomiła globalne niezadowolenie z rosnących nierówności ekonomicznych. Wzrost bogactwa elit kosztem biedniejących stale mas był wspólnym mianownikiem ubiegłorocznego wybuchu.

Jak ocenia szwajcarski „Neue Zürcher Zeitung”, COVID19 przekształcił się w broń możnych tego świata wykorzystaną przeciwko własnym obywatelom. Co gorsza, długotrwałe skutki pandemii źle wróżą walce o równe prawa. Recesja ekonomiczna, w jaką wpadły wszystkie państwa, na długo powstrzyma socjalne i obywatelskie żądania.

Zaraza podziałała jak najbardziej represyjny aparat bezpieczeństwa. Za to, gdy wygaśnie, globalne elity będą miały w ręku doskonalsze technologie kontroli przetestowane na całej ludzkości.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!