INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:50 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Do Izraela przybył transport szczepionek przeciw Covid-19. Netanjahu pierwszy do zaszczepienia

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Izrael otrzymał w środę pierwszą dostawę szczepionek przeciw Covid-19 firmy Pfizer. Premier Benjamin Netanjahu zapowiedział, że chce być pierwszym zaszczepionym Izraelczykiem, aby zachęcić innych do przyjęcia szczepionki.

„Ważne jest dla mnie, by mieszkańcy Izraela zostali zaszczepieni. Wierzę w tę szczepionkę” – powiedział Netanjahu w przemówieniu na lotnisku Ben Guriona pod Tel Awiwem.

- reklama -

Według telewizji Keszet 12 dostawa, która nadeszła dzień po tym, gdy w Wielkiej Brytanii rozpoczął się program masowych szczepień przy użyciu szczepionki Pfizera, jest częścią programu pilotażowego. Ma on na celu przećwiczenie transportu i magazynowania szczepionek, które muszą być przechowywane w temperaturze -70 stopni Celsjusza i zużyte w ciągu pięciu dni od wyjęcia ich z chłodni.

Netanjahu ogłosił w listopadzie, że zamieszkany przez dziewięć milionów osób Izrael podpisał umowę z Pfizerem na zakup ośmiu milionów dawek, co wystarczy do zaszczepienia czterech milionów Izraelczyków. W zeszłym tygodniu podano, że kraj otrzyma około czterech milionów dawek do końca grudnia.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ma przeanalizować badania kliniczne Pfizera pod koniec tego tygodnia i jeśli dopuści szczepionkę do obrotu, oczekuje się, że izraelscy urzędnicy podejmą taką sama decyzję – pisze portal Times of Israel.

- reklama -

Największy szpital w Tel Awiwie zwrócił się do ministerstwa zdrowia o specjalne pozwolenie na zaszczepienie swojego personelu na podstawie zatwierdzenia szczepionki przez regulatora leków w Wielkiej Brytanii, jednak urzędnicy resortu przekazali Keszet 12, że jest to mało prawdopodobne.

Izrael, który zamówił też szczepionki od firm Moderna i AstraZeneca, planuje rozpocząć szczepienie ludności 20 grudnia – podał dystrybutor Teva. Krajowe centrum przechowywania i dystrybucji szczepionek zostało utworzone na pustyni Negew na południu, skąd miliony dawek mają być wysyłane po całym kraju.

W Izraelu potwierdzono niemal 350 tys. przypadków zakażenia koronawirusem i 2932 zgonów z tego powodu.

- reklama -

Joanna Baczała (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x