INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

22:24 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandal! “Washington Post” sugeruje nowej administracji USA zmianę w postawie wobec Polski!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Amerykański dziennik “Washington Post” opublikował tekst, w którym wyraża nadzieję, że “rozpoczyna się znacząca zmiana w postawie USA wobec antydemokratycznego dryfu Polski”. Uzasadniając swoją opinię o sytuacji w Polsce, jego autorzy wyliczają niepokojące ich wydarzenia.

Zaczynając od słów: “Ostatni tydzień był zły dla wolności wypowiedzi w Polsce”, wymieniają: projekt wprowadzenia w Polsce podatku od reklam i związany z tym medialny protest, postawienie zarzutów Marcie Lempart i wyrok sądu w sprawie autorów książki “Dalej jest noc”, nakazujący im przeproszenie za pomówienie o kolaborację z Niemieckim okupantem, powódki, krewnej jednego z jej negatywnych bohaterów.

- reklama -

Uznając, że są “produktem prawicowego, nacjonalistycznego ruchu, który przejął rządy w Polsce w 2015 r. i powoli kieruje kraj w stronę autorytaryzmu” informuje “Washington Post” swoich czytelników, że PiS stara się zabrać polskim sądom niezależności, przejąć lub usunąć z rynku niezależne media, i uciszyć wszystkich swoich krytyków.

Polskie władze, w opinii redaktorów, będącego własnością Jeffa Bezosa, amerykańskiego dziennika, chcą też “zdławić wszelkie sugestie, że poszczególni Polacy byli współwinni Holokaustu, mimo istnienia na to licznych dowodów”.

W publikacji przypomniano też, że PiS cieszyło się sympatią prezydenta Donalda Trumpa, który podczas wizyty w Warszawie “poparł nacjonalizm tej partii”.

- reklama -

Źródło:onet.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy karzą czy kpią z ofiar swoich zbrodni?

Najpierw masowo uwalniali zbrodniarzy i ich kryli. Teraz odstawiają szopkę z procesami, z których nic nie wynika. W Niemczech powoli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x