INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

09:22 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Francja zamyka stolicę z powodu epidemii

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Rząd nałożył na Paryż i północną część kraju miesięczną blokadę epidemiczną, informuje Reuter, wskazując, że strategia otwartej gospodarki Emanuela Macrona poniosła klęskę wobec powolnego tempa szczepień.

Premier Jean Castex oświadczył, że Francję opanowała 3 fala pandemii ponieważ brytyjski wariant covid19 stanowi obecnie około 75 proc. zakażeń.

- reklama -

Oddziały intensywnej opieki medycznej są bardzo obciążone, zwłaszcza w Paryżu, gdzie zapadalność przekracza 400 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

– Epidemia się zaostrza. Naszym obowiązkiem jest niedopuszczenie aby nie wymknęła się spod kontroli – powiedział Castex na konferencji prasowej.

– Nadeszła pora na zaostrzenie ograniczeń – dodał Castex, wyjaśniając – Cztery tygodnie to czas potrzebny, abyśmy osiągnęli minimalny próg szczepień -.

- reklama -

Reuter informuje, że blokada rozpocznie się od piątku o północy w 16 najbardziej dotkniętych departamentach Francji, w tym stolicy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x