INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:24 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy odnotowują pierwszy przypadek zarażenia człowieka od gryzonia

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Po raz pierwszy tulawirus, który występuje głównie u myszy polnych, został wykryty jako przyczyna choroby u człowieka, informuje Deutsche Welle.

Molekularne dowody biologiczne patogenu, który należy do hantawirusów zostały dostarczone przez naukowców z Instytutu Friedricha Loefflera (FLI) na wyspie Riems i kliniki Charité w Berlinie.

- reklama -

Według rozgłośni, młody mężczyzna miał w szpitalu objawy ostrej niewydolności nerek. Choć badania potwierdziły podejrzenie choroby hantawirusowej, początkowo nie udawało się wyjaśnić jej przyczyny. Dopiero pogłębione analizy odkryły zakażenie tulawirusem.

Naukowy magazyn – Emerging Infectious Diseases – wyjaśnia, że hantawirusy, podobnie jak covid19, są patogenami z grupy wirusów RNA, jednak na szczęście nie przenoszą się z człowieka na człowieka.

Tym niemniej były wykrywane pośrednio w surowicy osób zakażonych, natomiast nie powodowały u nich chorób. Dlatego w opinii niemieckich lekarzy, tulawirus powinien znaleźć się pod szczególną kontrolą epidemiologów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx