INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:39 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Covid19 zbiera straszne żniwo wśród chorych na gruźlicę

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Proporcje 150:1

Wtorek, 27 czerwca 1581 r. Husaria była najlepszym wojskiem na świecie. Kircholm. Chocim. Wiedeń. Te nazwy znają wszyscy. A powinni znać jeszcze jedną. Mohylew. I...

Koniecznie przeczytaj

WHO obawia się, że w 2020 roku ponad 500 tys. osób dodatkowo umarło na gruźlicę, ponieważ epidemia uniemożliwiła diagnozowanie i leczenie, informuje Deutsche Welle.

Jak przypomina rozgłośnia, przed wybuchem pandemii każdego roku umierało na gruźlicę 1,5 mln ludzi, bowiem jest to najczęściej występująca choroba zakaźna na świecie.

- reklama -

Według Instytutu Roberta Kocha (RKI) w 2020 r. nawet w Niemczech odnotowano 4,7 tys. przypadków gruźlicy, a 129 osób zmarło.

Dlatego szef WHO Tedros Ghebreyesus podkreślił, że wpływ COVID-19 daleko wykracza poza zgony i choroby spowodowane przez samego wirusa.

– Przerwanie podstawowych usług dla osób chorych na gruźlicę jest tylko jednym z tragicznych przykładów, jak pandemia wpływa na najbiedniejszych ludzi na świecie, którzy i tak już wcześniej byli bardziej narażeni na tę chorobę – powiedział Ghebreyesus.

- reklama -

Natomiast organizacja – Stop TB Partnership – zajmująca się zwalczaniem gruźlicy, opublikowała raport, z którego wynika, że 12 miesięcy pandemii covid19 zniweczyło 12 lat postępów w leczeniu choroby.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x