INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:46 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bunt transpłciowych więźniów w Kalifornii

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Setki transgenderów osadzonych dotąd w męskich zakładach karnych, zażądały przeniesienia do więzień dla kobiet, poinformował „The Los Angeles Times”.

Według gazety, zgodnie z prawem, więźniowie którzy zmienili płeć otrzymali taki przywilej, jednak władze rozpatrzyły pozytywnie tylko kilka wniosków, odrzucając większość podań.

- reklama -

Przyczyną są podejrzenia o oszustwa, bowiem przeniesienia do kobiecych zakładów karnych zażądali osadzeni, którzy nie przeszli żadnych zabiegów chirurgicznych, ani terapii hormonalnych.

Przed masową relokacją transpłciowych skazanych protestują nie tylko władze zakładów karnych ale same więźniarki. Przyczyną jest obawa przed radykalnym wzrostem przemocy seksualnej w miejscach odosobnienia dla kobiet.

„The Los Angeles Times” wskazuje, że przyczyną zamieszania jest tegoroczna nowelizacja prawa, która każe umieszczać więźniów w odpowiednich zakładach karnych, jedynie na podstawie ich deklaracji płciowej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Szczepionki, czyli jak zostać miliarderem

Jak się okazuje, cena szczepionek na koronawirusa stale rośnie. Nieprzebadane szczepionki, są coraz droższe. A kontrakty tak ułożone, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx