INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:02 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Minneapolis znowu w ogniu!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Setki ludzi ponownie okupują przedmieścia Minneapolis po tym, jak w niedzielę policja śmiertelnie postrzeliła Afroamerykanina, informuje Associated Press.

Około 500 protestujących zaatakowało lokalną komendę policji. Funkcjonariusze odparli tłum używając gazu łzawiącego, strzelając gumowymi pociskami i rzucając granaty błyskowe.

- reklama -

Miejski departament bezpieczeństwa zakomunikował o dochodzeniu w sprawie postępowania funkcjonariuszy. Jak wynika z raportu, patrol zatrzymał samochód 20-letniego Daunte Wrighta do rutynowej kontroli.

Okazało się, że kierowca jest poszukiwany w związku z niezapłaconymi mandatami. Podczas zatrzymania Afroamerykanin usiłował uciec dlatego policjanci ostrzelali ruszający samochód.

– Pojazd przejechał kilka przecznic, po czym zderzył się z innym samochodem – poinformowała policja, dodając, że mimo pomocy medycznej podejrzany zmarł na miejscu.

- reklama -

Burmistrz Minneapolis zmobilizował gwardię narodową ponieważ w czasie zamieszek tłum skandujący hasła BLM ograbił, co najmniej 20 sklepów w jednym z centrów handlowych.

Agencja UPI informuje, że do spokoju wezwała matka zastrzelonego Afroamerykanina. Zaapelowała aby nie podpalać samochodów i nie grabić cudzej własności.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx