INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:52 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gigantyczne odbicie chińskiej gospodarki!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

W I kwartale 2021 r. gospodarka Chin rosła w rekordowym tempie 19 proc. odbijając gwałtownie po pandemicznym załamaniu na początku zeszłego roku, szacuje Reuter.

Według ekspertów agencji, byłby to najsilniejszy wzrost, od 1992 r. kiedy Pekin rozpoczął publikację kwartalnych raportów PKB. Jest to również sygnał, że druga co do wielkości gospodarka świata nadal nabiera tempa, po 6,5 proc. wzroście w ostatnim kwartale 2020 r.

- reklama -

Reuter przypomina, że Chinom udało się opanować pandemię covid19 znacznie wcześniej od innych krajów, dzięki rygorystycznym ograniczeniom i blokadom sanitarnym.

Zdecydowane kroki pomogły gospodarce w szybkiej odbudowie. Podstawą sukcesu jest oszałamiająca siła eksportu. Obecnie chińskie fabryki ścigają się, by realizować zamówienia zagraniczne.

Reuter prognozuje, że jakkolwiek tempo wzrostu PKB zmniejszy się w kolejnych kwartałach, należy oczekiwać, że w 2021 r. Chiny z łatwością pokonają próg 6 proc.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy już nie “Herzlich willkommen”

Niemcy już nie chcą emigrantów. Zapowiadają kontrole na granicach i odsyłanie części osób starających się o azyl. Któż nie pamięta...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx