INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:09 | sobota | 10.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Żołnierze amerykańscy zaatakowani przez drona

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

Bezzałogowy pojazd latający zbombardował żołnierzy amerykańskich stacjonujących na lotnisku Irbil w irackim Kurdystanie, informuje serwis World Israel News.

Jest to pierwszy w historii atak drona na siły USA w regionie Bliskiego Wschodu. Zgodnie z doniesieniami arabskich mediów, maszyna została wykryta przez systemy ostrzegania, które uruchomiły syreny. Zaraz po alarmie rozległy się eksplozje.

- reklama -

Według oświadczenia władz kurdyjskich, zdalnie sterowany kwadrokopter przenosił ładunek TNT. W wyniku eksplozji materiału wybuchowego nikt nie odniósł obrażeń.

Na atak zareagował Biały Dom. Rzecznik departamentu stanu Ned Price wyraził z tego powodu najwyższe zaniepokojenie. Serwis WIN przypomina, że nie był to pierwszy zamach szyickich bojówek w stolicy irackiego Kurdystanu.

Tuż przed atakiem na lotnisko w ostrzale rakietowym zginął żołnierz tureckiego kontyngentu. W lutym 2021 r. podczas ostrzału amerykańskiej bazy śmierć poniósł funkcjonariusz lokalnych sił bezpieczeństwa.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Morawiecki wykorzysta szansę?

Oto pierwszy raz od tysiąca lat Niemcy stają się zależne od Polski. To idealna okazja, by skończyć z ze...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx