INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:47 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Żołnierze amerykańscy zaatakowani przez drona

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Bezzałogowy pojazd latający zbombardował żołnierzy amerykańskich stacjonujących na lotnisku Irbil w irackim Kurdystanie, informuje serwis World Israel News.

Jest to pierwszy w historii atak drona na siły USA w regionie Bliskiego Wschodu. Zgodnie z doniesieniami arabskich mediów, maszyna została wykryta przez systemy ostrzegania, które uruchomiły syreny. Zaraz po alarmie rozległy się eksplozje.

- reklama -

Według oświadczenia władz kurdyjskich, zdalnie sterowany kwadrokopter przenosił ładunek TNT. W wyniku eksplozji materiału wybuchowego nikt nie odniósł obrażeń.

Na atak zareagował Biały Dom. Rzecznik departamentu stanu Ned Price wyraził z tego powodu najwyższe zaniepokojenie. Serwis WIN przypomina, że nie był to pierwszy zamach szyickich bojówek w stolicy irackiego Kurdystanu.

Tuż przed atakiem na lotnisko w ostrzale rakietowym zginął żołnierz tureckiego kontyngentu. W lutym 2021 r. podczas ostrzału amerykańskiej bazy śmierć poniósł funkcjonariusz lokalnych sił bezpieczeństwa.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x